Trwa ładowanie...
d1arurm

Prezydent odznaczył pośmiertnie kaprala Michała Kołka

Prezydent Lech Kaczyński nadał pośmiertnie żołnierzowi Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie kapralowi Michałowi Kołkowi Krzyż Kawalerski Orderu Krzyża Wojskowego - poinformowała na swoich stronach internetowych kancelaria prezydenta.
Share
d1arurm

Jak dodano w komunikacie, poległy w Afganistanie żołnierz otrzymał także Gwiazdę Afganistanu, którą przyznaje się za nienaganną służbę w polskich kontyngentach wojskowych poza granicami państwa.

Michał Kołek zginął w sobotę, gdy pododdział szybkiego reagowania, w skład którego wchodził, udzielał pomocy innemu zaatakowanemu patrolowi. Do wymiany ognia doszło ok. 3,5 km na północ od bazy ogniowej Four Corners, ok. 20 km od bazy Ghazni.

St. szeregowy w kraju służył w Polsko-Ukraińskim Batalionie Sił Pokojowych w Przemyślu, który wchodzi w skład 21. Brygady Strzelców Podhalańskich. Był kawalerem, a misja w Afganistanie była jego pierwszą.

Poległy żołnierz został pośmiertnie awansowany na stopień kaprala.

Ceremonia powitania trumny z jego ciałem odbyła się w nocy z poniedziałku na wtorek na lotniku w Jasionce k. Rzeszowa. Poległego witała rodzina, dowódcy oraz żołnierze - koledzy z 21. Brygady Strzelców Podhalańskich. Pogrzeb odbędzie się w najbliższy czwartek w Stalowej Woli.

d1arurm

Podziel się opinią

Share
d1arurm
d1arurm
Więcej tematów