Trwa ładowanie...
d29gbeu

Prezydent nie podjął jeszcze decyzji w sprawie dymisji St. Cioska

Szefowa kancelarii prezydenta Jolanta Szymanek-Deresz poinformowała w piątek, że prezydent Aleksander Kwaśniewski jeszcze nie podął decyzji w sprawie ewentualnego zdymisjonowania swojego doradcy do spraw międzynarodowych Stanisława Cioska. Jolanta Szymanek-Deresz podkreśliła, że takich decyzji nie podejmuje się w ciągu kilku dni.

Share
d29gbeu

Jak powiedziała Polskiemu Radiu szefowa prezydenckiej kancelarii, przy zarzutach, które dotyczą wydarzeń sprzed 30 lat, decyzja nie może być gwałtowna. Szymanek-Deresz dodała, że trzeba też rozważyć, czy krytyka opinii społecznej jaka się pojawiła jest rzetelna, czy - jak to ujęła - służy innym interesom.

Szymanek-Deresz skomentowała ponadto wypowiedź uczestnika wydarzeń marcowych Jana Lityńskiego, według którego nie jest zaskoczeniem, że Stanisław Ciosek - jako szef organizacji podporządkowanej PZPR - nie zbuntował się wówczas przeciwko partii i dlatego robił karierę. Szefowa kancelarii prezydenta stwierdziła, że uczestnicy tamtych wydarzeń mają prawo do własnych ocen.

Powinniśmy się raczej koncentrować na dzisiejszych zachowaniach, jakie pojawiają się w tym kontekście i szkodzą opinii naszego kraju - dodała. (mag)

d29gbeu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29gbeu
d29gbeu
Więcej tematów