Trwa ładowanie...
ddel54q

Prezydent Kielc blokuje Marsz Równości. Wydał decyzję

Prezydent Kielc Bogdan Wenta odmówił zgody na organizację Marszu Równości. Miał się odbyć 13 lipca. Wenta tłumaczy swoją decyzję kwestią bezpieczeństwa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Kielc Bogdan Wenta
Prezydent Kielc Bogdan Wenta (East News)
ddel54q

- Jako prezydent miasta po konsultacjach z Biurem Zarządzania Kryzysowego, jak i z przedstawicielami miejskiej i wojewódzkiej policji oraz straży miejskiej i ze względu także na bezpieczeństwo mieszkańców i tego, jakie sygnały do nas wpłynęły, wydałem dzisiaj decyzję odmowną o organizacji Marszu Równości zaplanowany na dzień 13 lipca - powiedział Bogdan Wenta podczas konferencji prasowej.

Apelował o zorganizowanie wspólnego festiwalu, happeningu, który mógłby wszystkich do siebie zbliżyć.

Dodał także, że "jako człowiek i jako obywatel zawsze popierał i będzie popierał formy okazywania wolności i równości, które nie stanowią zagrożenia dla mieszkańców czy obywateli".

Organizatorzy marszu zapowiedzieli podczas konferencji, że na decyzję prezydenta zakazującą marszu, poskarżą się do sądu. Mają na to 24 godziny.

"Brak nam słów. Rano na fp prezydenta pisano, że Kielce są otwartym i tolerancyjnym europejskim miastem, ciekawy sposób okazania tej otwartości i tolerancji poprzez zakaz Marszu Równości, który promuje równość i tolerancję" - napisano na profilu "Marsz Równości w Kielcach" na Facebooku.

ddel54q

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Zobacz także: Śmierć 9-miesięcznej Blanki z Olecka. Ziobro mówi o „bezwzględnym dożywociu”

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ddel54q

Podziel się opinią

Share
ddel54q
ddel54q
Więcej tematów