Trwa ładowanie...

Prezydent Filipin: 2-2,5 tys. ofiar tajfunu Haiyan, a nie 10 tys.

Liczba ofiar śmiertelnych potężnego tajfunu Haiyan, który uderzył w Filipiny, jest zapewne bliższa 2 tys. albo 2,5 tys., a nie - jak wcześniej podawano - 10 tys. - oświadczył we wtorek prezydent tego kraju Benigno Aquino w wywiadzie dla telewizji CNN.
Share
Silny tajfun u wybrzeży Filipin (zdjęcie satelitarne)
Silny tajfun u wybrzeży Filipin (zdjęcie satelitarne)Źródło: PAP/EPA, Fot: NOAA
ddby2y0

- Liczba (ofiar), którą w tej chwili dysponuję, to ok. 2 tys., ale może jeszcze wzrosnąć - powiedział Aquino w wywiadzie przeprowadzonym przez Christiane Amanpour. - Myślę, że 10 tys. to za dużo. Na tę konkretną ocenę rzutował dramat emocjonalny - dodał i zaznaczył, że rząd Filipin nadal zbiera informacje z dotkniętych przez tajfun regionów. Powiedział, że w tej chwili władze szacują, iż ofiar śmiertelnych może być od 2 tys. do ok. 2,5 tys.

Krajowa agencja zarządzania kryzysowego oficjalnie potwierdziła we wtorek śmierć 1774 osób.

O co najmniej 10 tysiącach ofiar tajfunu Haiyan informowała w niedzielę filipińska policja na podstawie wypowiedzi gubernatora prowincji Leyte, gdzie wiele miast i wsi zostało praktycznie zrównanych z ziemią.

Tajfun Haiyan, najpotężniejszy, jaki powstał w tym roku na świecie, uderzył w piątek w środkową część archipelagu Filipin.

Zobacz więcej w serwisie pogoda

ddby2y0

Podziel się opinią

Share
ddby2y0
ddby2y0
Więcej tematów