Trwa ładowanie...

Prezydent Andrzej Duda: z obietnic proszę mnie rozliczać za 5 lat

Nie było ani jednej mojej wypowiedzi o terminach realizacji. Zapowiadałem, że przygotuję ustawę o obniżeniu wieku emerytalnego i złożę do Sejmu w pierwszym roku prezydentury. I zrobiłem to w pierwszych miesiącach mojej prezydentury - mówił prezydent Andrzej Duda w wydaniu specjalnym programu #dziejesienazywo pytany o realizację obietnic wyborczych.

Share
d48svme

Paweł Lisicki pytał prezydenta o los ustaw dotyczących frankowiczów, wprowadzenia wyższej kwoty wolnej od opodatkowania oraz obniżenia wieku emerytalnego.

d48svme

- Jest budżet, który nie jest z gumy, są poważne projekty, które są też kosztowne. Odziedziczyliśmy sytuację gospodarczą po poprzedniej ekipie - mówił prezydent, odpowiadając na sugestię, że raczej nie można spodziewać się w tym roku realizacji tych wyborczych obietnic.

- Proszę mnie rozliczać z obietnic nie w pierwszym roku prezydentury, a na końcu, gdy minie 5 lat - stwierdził Andrzej Duda.

Prezydent przypomniał, że kadencja prezydenta trwa 5 lat, a Sejmu - 4 lata. - Są złożone obietnice, my o tych obietnicach nie zapominamy, będziemy chcieli je zrealizować, możliwie jak najszybciej, ale nie wszystko da się zrealizować w przypadku prezydenta w pół roku, a w przypadku rządu w ciągu 100 dni - stwierdził Duda.

d48svme
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48svme
d48svme
Więcej tematów