Trwa ładowanie...
d22lmm4

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o IPN. USA rozczarowane

Sekretarz stanu USA Rex Tillerson wydał oświadczenie w sprawie podpisania przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacji ustawy o IPN. Nie taką odpowiedź rządzący chcieliby usłyszeć. Zareagował na nią Krzysztof Szczerski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jest reakcja USA na podpis prezydenta Dudy
Jest reakcja USA na podpis prezydenta Dudy (PAP, Fot: EDUARDO CAVERO)
d22lmm4

"Stany Zjednoczone są rozczarowane tym, że polski prezydent podpisał ustawę penalizującą przypisywanie nazistowskich zbrodni państwu polskiemu. Rozumiemy, że prawo zostanie zaopiniowane przez Trybunał Konstytucyjny" - czytamy w oświadczeniu sekretarza stanu USA. Jak podkreślił, ustawa negatywnie wpływa na wolność słowa i środowiska akademickie.

Jednocześnie podkreślił, że rozumie szkodliwość określenia "polskie obozy śmierci". Wierzy, że debata i edukacja są najlepszym sposobem do przeciwdziałania stosowania takich zwrotów.

Do reakcji USA odniósł sie szef gabinetu politycznego prezydenta Dudy Krzysztof Szczerski. - To pokazuje na skalę wyzwania, jakie przed nami stoi, jeśli chodzi o dialog, wyjaśnienie istoty ustawy. Jesteśmy do tego dialogu zarówno z Izraelem, jak i Waszyngtonem gotowi, jesteśmy na niego otwarci - powiedział.

d22lmm4

Przypomnijmy, że w styczniu Tillerson odwiedził Polskę.

d22lmm4

Podziel się opinią

Share
d22lmm4
d22lmm4
Więcej tematów