Trwa ładowanie...

Prezydent Andrzej Duda na zawodach narciarskich. Zapowiadane protesty

Prezydent Andrzej Duda przyjechał do Zakopanego. Weźmie udział w VII edycji charytatywnych zawodów w narciarstwie alpejskim "12H Slalom Maraton Zakopane 2021".

Prezydent Andrzej Duda na zawodach narciarskich. Zapowiadane protestyŹródło: PAP
d1vsny5
d1vsny5

- Mimo wszystko te zawody po raz kolejny odbywają się dlatego, że ich cel jest ponadczasowy. Chodzi o to, aby zebrać pieniądze na kolejny rok rehabilitacji, na kolejny rok integracji przez sport dzieci, osób z niepełnosprawnościami, którym pomaga fundację HANDICAP Zakopane - powiedział prezydent Andrzej Duda w niedzielę rano w Zakopanem. - Nie można ulec przeszkodom - zaznaczał.

Na otwarciu imprezy prezydent od razu stawił się ubrany w strój narciarski. - Poczytuję sobie za zaszczyt, że mogę być z państwem i zjechać na tym slalomie gigancie, gdzie każdy zjazd, każdy pokonany metr służy temu, aby wspierać integrację dzieci i młodzieży, by wspierać ich możliwości rozwojowe - mówił Andrzej Duda.

"12H Slalom Maraton Zakopane" to coroczna impreza. Prezydent Andrzej Duda, podobnie jak w 2020 r., bierze w nich udział. Ze względu na obowiązujące obostrzenia sanitarne związane z pandemią COVID-19, tegoroczny maraton został skrócony do sześciu godzin.

Zakopane. Zapowiadane blokady i strajki

Tymczasem część zakopiańskich przedsiębiorców zapowiedziała, że wykorzysta przyjazd Andrzej Dudy, żeby wyrazić swe niezadowolenie z działań władzy - podaje "Gazeta Wyborcza". Protestujący planowali przejazd oraz manifestowanie niezadowolenia, a grupa Wolni Przedsiębiorcy zapowiedziała wręczenie prezydentowi ciupagi z wypalonymi nazwami firm, które upadły na Podhalu.

d1vsny5

Jak podaje serwis internetowy "Tygodnika Podhalańskiego", już wiadomo, że prezydent nie spotka się z grupą, która chciała wręczyć mu symboliczne ciupagi.

Andrzej Duda znalazł chwilę na rozmowę z dziennikarzami. Pytany przez TVN24 o ocenę sytuacji prezesa PKN Orlen, prezydent odpowiedział, że Daniela Obajtka bronią wyniki. - Wydaje się, że jest dobrym prezesem - stwierdził prezydent.

PAP
Źródło: PAP

Podczas narciarskiego maratonu na Polanie Szymoszkowej czołowi polscy narciarze wraz z podopiecznymi fundacji bez przerwy pokonują slalom, chcąc w tym czasie zjechać jak najwięcej razy. Każdy przejechany kilometr oznacza więcej pieniędzy na działalność fundacji Handicap Zakopane. W ubiegłym roku narciarze, na czele z prezydentem, przejechali prawie 700 km.

d1vsny5

Pomysłodawczynią narciarskiego maratonu jest olimpijka i wielokrotna mistrzyni Polski w narciarstwie alpejskim, prezes fundacji Handicap Małgorzata Tlałka-Długosz. Fundacja Handicap Zakopane jest organizacją pozarządową, której celem jest organizacja i promowanie kultury fizycznej, szczególnie wśród osób czasowo lub trwale niepełnosprawnych oraz integracja sportowców o zróżnicowanych możliwościach psycho-fizycznych.

Źródło: PAP/WP

d1vsny5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vsny5
Więcej tematów