Trwa ładowanie...
dcb2zso

Prezydencki minister o projekcie Senatu. "Niezgodny z konstytucją"

Wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha skrytykował senacki projekt ustawy o KRS. Jego zdaniem "na pierwszy rzut oka" widać, że jest on "niezgodny z konstytucją". - To są rozwiązania absolutnie niedopuszczalne - oświadczył.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paweł Mucha jest zaufanym człowiekiem prezydenta Andrzeja Dudy
Paweł Mucha jest zaufanym człowiekiem prezydenta Andrzeja Dudy (East News, Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER)
dcb2zso

Paweł Mucha był w niedzielny poranek gościem Polsat News. Skomentował m.in. przygotowany przez senatorów projekt ustawy o KRS i ustroju sądów.

- Na pierwszy rzut oka widać, że te rozwiązania, które dzisiaj z niezwykłą agresją Borys Budka, czy również z niezwykłą agresją i w niedopuszczalnym tonie forsuje pani Małgorzata Kidawa-Błońska, to są rozwiązania absolutnie niedopuszczalne - stwierdził Mucha.

Czytaj też: Andrzej Duda podpisał ustawę o sędziach. "Zadecyduje to o przegranej w wyborach prezydenckich"

dcb2zso

Uważa on, że senacki projekt to powrót do tego, "jak było", ale "przy okazji łamie konstytucję". Podkreślił również, że ustawa, którą we wtorek podpisał Andrzej Duda, "odzwierciedla treść konstytucji".

- To jest z jednej strony kwestia związana z definicją sędziego. Nie ulega wątpliwości, że sędzia nie może badać statusu innego sędziego, sędzia nie może się wikłać w politykę, sędzia nie może się też zachowywać niezgodnie z prawem - oznajmił Mucha.

Całą reformę wymiaru sprawiedliwości nazwał "procesem". - Jesteśmy otwarci na propozycje Lewicy, PSL-u. Ja tych propozycji dzisiaj na stole nie widzę - zauważył.

Zobacz też: Ujawnili listę poparcia do KRS. Bogdan Zdrojewski wprost: powinna być dymisja rządu

dcb2zso

Podziel się opinią

Share

dcb2zso

dcb2zso
Więcej tematów