Trwa ładowanie...

Prezydencki minister o projekcie Senatu. "Niezgodny z konstytucją"

Wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha skrytykował senacki projekt ustawy o KRS. Jego zdaniem "na pierwszy rzut oka" widać, że jest on "niezgodny z konstytucją". - To są rozwiązania absolutnie niedopuszczalne - oświadczył.
Share
Paweł Mucha jest zaufanym człowiekiem prezydenta Andrzeja Dudy
Paweł Mucha jest zaufanym człowiekiem prezydenta Andrzeja Dudy Źródło: East News, Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER
d2j5t23

Paweł Mucha był w niedzielny poranek gościem Polsat News. Skomentował m.in. przygotowany przez senatorów projekt ustawy o KRS i ustroju sądów.

- Na pierwszy rzut oka widać, że te rozwiązania, które dzisiaj z niezwykłą agresją Borys Budka, czy również z niezwykłą agresją i w niedopuszczalnym tonie forsuje pani Małgorzata Kidawa-Błońska, to są rozwiązania absolutnie niedopuszczalne - stwierdził Mucha.

Czytaj też: Andrzej Duda podpisał ustawę o sędziach. "Zadecyduje to o przegranej w wyborach prezydenckich"

d2j5t23

Uważa on, że senacki projekt to powrót do tego, "jak było", ale "przy okazji łamie konstytucję". Podkreślił również, że ustawa, którą we wtorek podpisał Andrzej Duda, "odzwierciedla treść konstytucji".

- To jest z jednej strony kwestia związana z definicją sędziego. Nie ulega wątpliwości, że sędzia nie może badać statusu innego sędziego, sędzia nie może się wikłać w politykę, sędzia nie może się też zachowywać niezgodnie z prawem - oznajmił Mucha.

Całą reformę wymiaru sprawiedliwości nazwał "procesem". - Jesteśmy otwarci na propozycje Lewicy, PSL-u. Ja tych propozycji dzisiaj na stole nie widzę - zauważył.

Zobacz też: Ujawnili listę poparcia do KRS. Bogdan Zdrojewski wprost: powinna być dymisja rządu

d2j5t23

Podziel się opinią

Share
d2j5t23
d2j5t23
Więcej tematów