Trwa ładowanie...

Prezes Sądu Rejonowego nie spłaciła pożyczki. Pieniądze miał jej dać adwokat

Wobec byłej już prezes Sądu Rejonowego w Strzelinie wszczęto dyscyplinarne postępowanie wyjaśniające. Kobieta nie poinformowała przełożonych o tym, że ciąży na niej wyrok nakazujący spłacenie pożyczki. Kolejna wątpliwość etyczna sytuacji jest związana z pożyczkodawcą - ma nim być adwokat.

Prezes Sądu Rejonowego nie spłaciła pożyczki. Pieniądze miał jej dać adwokatŹródło: WP.PL, fot: WP.PL
d2nr8jo
d2nr8jo

O sprawie został zawiadomiony rzecznik dyscyplinarny we wrocławskim sądzie apelacyjnym. Wobec byłej prezes Sądu Rejonowego wszczęto postępowanie wyjaśniające, bo sędzia miała obowiązek poinformować swojego przełożonego o toczącym się przeciwko niej postępowaniu.

Prof. Marek Chmaj: ustawa o sądach powszechnych jest sprzeczna z konstytucją

Sędzia, która złożyła rezygnację z funkcji prezesa, nie powinna również znaleźć się w sytuacji, w której egzekwuje od niej pieniądze komornik. Ten wkroczył do sprawy po wydaniu przez sąd nakazu zapłaty. Najłagodniejsza konsekwencja, jaką może ponieść kobieta - jeśli rzecznik uzna, że "uchybiła godności zawodu" - to upomnienie. Najsurowsza - pozbawienie prawa wykonywania zawodu.

d2nr8jo

Oficjalnych zawiadomień więcej nie ma

Według nieoficjalnych informacji gazetawroclawska.pl osobą, która udzieliła byłej prezes sądu pożyczki, jest adwokat.

Nie chcę się na ten temat wypowiadać. Ani niczego nie potwierdzam, ani niczemu nie zaprzeczam powiedział w rozmowie z portalem prawnik

Sprawy nie chciał komentować rzecznik dyscyplinarny wrocławskich adwokatów mecenas Edward Gorzelańczyk. Jak twierdzi, nie słyszał o niej, ale jest prawdopodobne, że zostanie mu przekazana do rozpatrzenia. O sytuacji nie poinformowano również oficjalnie wrocławskiej rady adwokackiej.

Źródło: gazetawroclawska.pl

d2nr8jo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nr8jo
Więcej tematów