Trwa ładowanie...
dsww3qi

Prezes Sądu Rejonowego nie spłaciła pożyczki. Pieniądze miał jej dać adwokat

Wobec byłej już prezes Sądu Rejonowego w Strzelinie wszczęto dyscyplinarne postępowanie wyjaśniające. Kobieta nie poinformowała przełożonych o tym, że ciąży na niej wyrok nakazujący spłacenie pożyczki. Kolejna wątpliwość etyczna sytuacji jest związana z pożyczkodawcą - ma nim być adwokat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezes Sądu Rejonowego nie spłaciła pożyczki. Pieniądze miał jej dać adwokat
(WP.PL, Fot: WP.PL)
dsww3qi

O sprawie został zawiadomiony rzecznik dyscyplinarny we wrocławskim sądzie apelacyjnym. Wobec byłej prezes Sądu Rejonowego wszczęto postępowanie wyjaśniające, bo sędzia miała obowiązek poinformować swojego przełożonego o toczącym się przeciwko niej postępowaniu.

Prof. Marek Chmaj: ustawa o sądach powszechnych jest sprzeczna z konstytucją

Sędzia, która złożyła rezygnację z funkcji prezesa, nie powinna również znaleźć się w sytuacji, w której egzekwuje od niej pieniądze komornik. Ten wkroczył do sprawy po wydaniu przez sąd nakazu zapłaty. Najłagodniejsza konsekwencja, jaką może ponieść kobieta - jeśli rzecznik uzna, że "uchybiła godności zawodu" - to upomnienie. Najsurowsza - pozbawienie prawa wykonywania zawodu.

dsww3qi

Oficjalnych zawiadomień więcej nie ma

Według nieoficjalnych informacji gazetawroclawska.pl osobą, która udzieliła byłej prezes sądu pożyczki, jest adwokat.

Layer 1

Nie chcę się na ten temat wypowiadać. Ani niczego nie potwierdzam, ani niczemu nie zaprzeczam

powiedział w rozmowie z portalem prawnik

Sprawy nie chciał komentować rzecznik dyscyplinarny wrocławskich adwokatów mecenas Edward Gorzelańczyk. Jak twierdzi, nie słyszał o niej, ale jest prawdopodobne, że zostanie mu przekazana do rozpatrzenia. O sytuacji nie poinformowano również oficjalnie wrocławskiej rady adwokackiej.

Źródło: gazetawroclawska.pl

dsww3qi

Podziel się opinią

Share
dsww3qi
dsww3qi
Więcej tematów