Trwa ładowanie...
d30cs1x

Prezes PiS popiera projekt radykalnych zmian prawa dot. zwierząt

Jarosław Kaczyński deklaruje poparcie dla projektu radykalnie poprawiającego ochronę czworonogów - informuje "Rzeczpospolita", przypominając, że prezes PiS jest miłośnikiem zwierząt i sam w domu ma dwa koty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezes PiS popiera projekt radykalnych zmian prawa dot. zwierząt
(Forum/Adam Chełstowski)
d30cs1x

Ustawę przygotował Parlamentarny Zespół Przyjaciół Zwierząt, który zdominowany jest przez polityków Platformy Obywatelskiej. Wszystko wskazuje na to, że posłowie otrzymają jednak wsparcie od partii rządzącej.

- W naszym kraju dzieją się rzeczy barbarzyńskie, a niektórzy z zewnątrz traktują Polskę jako kraj, gdzie wszystko można, chociaż w ich krajach tego nie można. Trzeba z tym skończyć - stwierdził Jarosław Kaczyński w rozmowie z Radiem Łódź.

Eksperci podkreślają, że planowane zmiany będą przełomowe. Projekt zakłada m.in. zakaz trzymania psów na łańcuchach, hodowli zwierząt futerkowych i wykorzystywania czworonogów w cyrkach. Wyższe mają być też kary za znęcanie się nad zwierzętami,

- Pan prezes Kaczyński zna ten projekt. Popieramy go i będziemy lobbować za nim we własnym klubie i w całym parlamencie - mówi "Rzeczpospolitej" Krzysztof Czabański, jeden z nielicznych posłów PiS w Zespole Przyjaciół Zwierząt.

d30cs1x

Podziel się opinią

Share

d30cs1x

d30cs1x
Więcej tematów