Trwa ładowanie...
dnxe20z

Prezes PiS broni o. Rydzyka. Podpisał list do papieża

Jarosław Kaczyński oraz ministrowie w rządzie Beaty Szydło podpisali list do Ojca Świętego, w którym posłanka PiS Anna Sobecka broni Radia Maryja. To odpowiedź na petycję skierowaną do Watykanu z zarzutami politycznej i sprzecznej z katolicyzmem działalności o. Tadeusza Rydzyka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezes PiS broni o. Rydzyka. Podpisał list do papieża
(PAP)
dnxe20z

"Ze smutkiem, niestety, informujemy Waszą Świątobliwość, że w naszej Ojczyźnie wolność katolickich mediów jest bardzo poważnie zagrożona. To zagrożenie wynika z działań "totalnej opozycji", związanych z nią polityków oraz mediów liberalno-lewicowych. Posługując się kłamstwem i manipulacją próbują zdyskredytować w oczach opinii publicznej dyrektora Radia Maryja o. dr. Tadeusza Rydzyka oraz dzieła ewangelizacyjne utworzone i działające z Jego inspiracji" - pisze posłanka Anna Sobecka.

"Tym listem pragniemy wobec Waszej Świątobliwości zaświadczyć o ogromnej roli, jaką pełni Radio Maryja oraz dzieła w jego klimacie wyrosłe i rozwijające się. Ta katolicka rozgłośnia wiernie służy Panu Bogu, Kościołowi i Polakom wspomagając ich formację katolicką i patriotyczną. Jako jedyna rzetelnie informuje oraz broni wartości chrześcijańskich" - napisała posłanka, zachęcając wszystkich do podpisanie się pod tymi słowami.

Zobacz też, jak rząd wspiera ojca Rydzyka. Miliony dla spółek związanych z duchownym

Na jej apel zareagowało już kilkadziesiąt osób, w tym najważniejsi politycy PiS. Pod listem-petycją podpisał się Jarosław Kaczyński, ministrowie: obrony Antoni Macierewicz, spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak, rodziny Elżbieta Rafalska, rolnictwa Krzysztof Jurgiel, Szefowa Kancelarii Premiera Beata Kempa, a także posłowie do Parlamentu Europejskiego z ramienia PiS.

sobecka.pl
Podziel się

Nowy biznes o. Rydzyka

Tymczasem ojciec Tadeusz Rydzyk nie ustaje w swoich działaniach, również biznesowych. Posadzki wyłożono brązowym marmurem, a na ścianach płaskorzeźby - tak wygląda kawiarnia przy kościele NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. To najnowszy pomysł ojca Tadeusza Rydzyka na zarabianie pieniędzy.

dnxe20z

To pierwszy etap rozbudowy infrastruktury turystycznej tuż przy monumentalnej i pełnej przepychu świątyni. Sama kawiarnia przypomina ją wystrojem. Byliśmy na miejscu.

dnxe20z

Podziel się opinią

Share

dnxe20z

dnxe20z
Więcej tematów