Trwa ładowanie...
d1rmi0s

Prezes Ordo Iuris publikuje fałszywe grafiki dot. ruchu LGBT

Jerzy Kwaśniewski, prezes Ordo Iuris stwierdził na Twitterze, że kolejnym krokiem po realizacji obietnic Koalicji Europejskiej w sprawie społeczności LGBT, będzie "legalizacja pedofilii". Wpis opatrzył grafiką. Fałszywą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jerzy Kwaśniewski stwierdził, że Koalicja Obywatelska w przyszłości "zalegalizuje pedofilię"
Jerzy Kwaśniewski stwierdził, że Koalicja Obywatelska w przyszłości "zalegalizuje pedofilię" (East News, Fot: Andrzej Hulimka/REPORTER)
d1rmi0s

Prezes Ordo Iuris skompilował kilka cytatów liderów Koalicji Obywatelskiej. Kwaśniewski uznał, że po "legalizacji związków partnerskich, likwidacji konstytucyjnej ochrony małżeństwa i rodziny oraz adopcji dzieci przez homoseksualistów" przyjdzie czas na "legalizację pedofilii". Użył do tego grafiki, która kilka lat temu została już uznana za fałszywkę.

Grafiki sugerują, że w ruchu LGBT (lesbijki, geje, biseksualiści, transseksualiści - przyp. red.) jest przyzwolenie na pedofilię. Wskazuje na to rozwinięcie skrótu o literę P. Ma ona oznaczać osoby "pedoseksualne".

d1rmi0s

Prezes Ordo Iuris powołał się także na post Petrosa Tovmasyana - wiceprezesa jednego ze śląskich okręgów partii Porozumienie (ugrupowanie wicepremiera Jarosława Gowina). Według Kwaśniewskiego Tovmasyan "słusznie ostrzega przed opisanymi zjawiskami". To właśnie on opublikował po raz pierwszy wpis o "coraz popularniejszych na zachodzie ruchach #LGBTP (pedosexual)".

Zobacz także: Sekielski: ofiary rozklejały się na planie. Wszystko poprzedzały godziny rozmów

Członek ugrupowania Jarosława Gowina dodał także, że działanie ruchu LGBT to "próba normalizacji pedofilii jako kolejnej orientacji". Wpis opatrzył hashtagiem
#loveisageless (ang. wiek w miłości nie gra roli), który miał odnosić się do pedofilskich skłonności osób nieheteroseksualnych.

d1rmi0s

Fałszywe grafiki

Jak pisze portal Konkret24 - grafika nie jest nowością w sieci. Dwa lata temu o fałszywej kampanii przeciwko ruchom LGBT pisał portal fact-checkingowy Snopes. Podobne wpisy pojawiły się wcześniej w angielskojęzycznym internecie. W jednym z nich zachodni internauta stwierdził że "pedofilia występuje, kiedy ma się 'relacje' z dziećmi. Pedoseksualizm jest przeznaczony wyłącznie dla chłopców. Oficjalnie nie możemy chronić naszych dzieci. Ten świat może się teraz skończyć!".

Redaktorzy Snopesa ustalili, że obrazek nie pochodzi ze środowiska LGBT, lecz z kampanii dezinformacyjnej. Prowadzić ją mieli użytkownicy jednego z forum oraz serwisów społecznościowych, przede wszystkim Twittera.

d1rmi0s

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Konkret24

d1rmi0s

Podziel się opinią

Share
d1rmi0s
d1rmi0s
Więcej tematów