Trwa ładowanie...

Premier zyskuje poparcie. Najnowszy sondaż

Premier Mateusz Morawiecki ma więcej zwolenników i mniej przeciwników niż miesiąc wcześniej - wynika z najnowszego badania CBOS. Podobnie Polacy ocenili cały rząd, który w sierpniu miał wyższe poparcie niż w lipcu.
Share
Premier Mateusz Morawiecki miał w sierpniu wyższe poparcie niż w lipcu
Premier Mateusz Morawiecki miał w sierpniu wyższe poparcie niż w lipcuŹródło: PAP, Fot: PAP/Łukasz Gšgulski, £ukasz G¹gulski
d4871lo

CBOS opublikował najnowsze badania stosunku Polaków do rządu i premiera. Sierpniowy sondaż pokazuje, że rząd Mateusza Morawieckiego popiera 42 proc. badanych, czyli o 2 pkt. proc. więcej niż w lipcu. 29 proc. respondentów deklaruje się jako przeciwnicy rządu, w porównaniu do lipca to spadek o 5 pkt. proc. Obojętnych wobec rządu było 24 proc. badanych, czyli o 1 pkt. proc. więcej niż miesiąc temu.

Zyskał również sam premier Mateusz Morawiecki. 52 proc. badanych jest zadowolonych z faktu, że to właśnie on pełni funkcję premiera. To wzrost o 5 pkt. proc. w porównaniu do lipca. Niezadowolonych jest 34 proc. respondentów, to oznacza spadek o 3 pkt. proc. 14 proc. ankietowanych wybrało odpowiedź "trudno powiedzieć".

Dla porównania na początku tego roku, jeszcze przed epidemią koronawiusa, 41 proc. badanych zadeklarowało się jako zwolennicy obecnego rządu, a 29 proc. jako przeciwnicy. Obojętność wyraziło 26 proc. respondentów. 56 proc. było zadowolonych, że na czele rządu stoi Mateusz Morawiecki. 35 proc. badanych było niezadowolonych.

d4871lo

Zobacz też: Sprawa Joanny Lichockiej. Bartosz Arłukowicz: jesteś z tej ferajny, to wolno ci wszystko

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4871lo

Podziel się opinią

Share
d4871lo
d4871lo
Więcej tematów