Trwa ładowanie...

Premier Włoch grozi wetem do unijnego budżetu za imigrantów

• Premier Włoch Matteo Renzi nadal jest zdecydowany zawetować przyszły budżet Unii Europejskiej • Jeżeli korzystać z niego będą kraje sprzeciwiające się imigracji i broniące się przed nią wznoszeniem murów Szef włoskiego rządu w wywiadzie dla publicznej telewizji RAI 3 przypomniał, że jego kraj wnosi do tego budżetu każdego roku 20 miliardów euro, dostaje zaś tylko dwanaście miliardów. - Nie mogę dokładać się do utrzymania Europy, a Europa, kiedy pojawia się dramat imigracji, odwraca się w drugą stronę - powiedział Matteo Renzi.
Share
Premier Włoch grozi wetem do unijnego budżetu za imigrantów
Źródło: PAP/EPA, Fot: TIBERIO BARCHIELLI
d222opd

- Nie mogę łożyć na Europę, po czym pozostawia się nas samych, gdy trzeba ratować ludziom życie - dodał, przyznając, że ma przede wszystkim na myśli Węgry i ich plany wzniesienia muru przeciwko uchodźcom. Mówił, że "jeżeli Węgry czy inne kraje wyobrażają sobie, by pochodzące z Włoch nas pieniądze wykorzystać na cele antyeuropejskie, to on się na to nie godzi".

- Jeśli będzie trzeba, to zawetuję budżet. Nasze pieniądze nie mogą służyć budowie murów,skoro Europa narodziła się z marzenia o pokoju, z obalenia murów, a nie ich budowy- podkreślał. Włoski premier już kilkakrotnie polemizował w tej kwestii z Budapesztem, a nawet osobiście z premierem Viktorem Orbanem.

Zobacz także: Prawie 700 imigrantów uratowanych u wybrzeży Włoch

d222opd

Podziel się opinią

Share
d222opd
d222opd
Więcej tematów