Trwa ładowanie...
d11yvvx

Premier Szydło spotka się z papieżem

W piątek premier Szydło spotka się z papieżem Franciszkiem - poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek. Polska delegacja przyjedzie do Rzymu ze względu na odbywający się tam szczyt Rady Europejskiej.
Share
Beata Szydło
Beata SzydłoŹródło: WP
d11yvvx

- W trakcie tego jubileuszowego szczytu ma zostać przyjęta deklaracja dotycząca tego, jak w przyszłości UE powinna wyglądać - zaznaczył Bochenek. Przypomniał jednocześnie o warszawskim szczycie Grupy Wyszehradzkiej, podczas którego przyjęto deklarację, która zawiera "bardzo konkretne propozycje, w którym kierunku powinna zmierzać UE".

- Te konkretne recepty, mamy nadzieję, że znajdą się, jako istotny wkład w deklaracji rzymskiej - powiedział rzecznik rządu.

Podczas wizyty w Rzymie premier ma spotkać się z papieżem Franciszkiem. - W piątek przewidujemy także spotkanie pani premier z Ojcem Świętym Franciszkiem; wieczorem tego dnia politycy będą uczestniczyć w modlitewnym czuwaniu - poinformował Bochenek i odniósł się do kwestii ustalenia stanowiska w związku z negocjacjami ws. wyjścia Wielkiej Brytanii z UE - ma ono zostać przedstawione we wtorek.

d11yvvx

- Będzie to ramowe stanowisko rządu w związku z negocjacjami wyjścia Wielkiej Brytanii z UE. To stanowisko w najbliższych kilkudziesięciu minutach powinno pojawić się w porządku obrad. Takie stanowisko, jako polską propozycję do stanowiska Rady Europejskiej w toku negocjacji UE z Wielką Brytania, będziemy chcieli przedłożyć RE - powiedział Bochenek podczas poniedziałkowego briefingu.

- To będzie polski wkład w stanowisko unijne na temat tego, jak cała procedura wyjścia i proces negocjacji powinien przebiegać - dodał rzecznik rządu.

Pytany o to, jaki jego zdaniem jest cel składania przez PO wniosku o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu premier Beaty Szydło, odparł, że ciężko mu się do tego odnosić.

- Przede wszystkim ja bym określił to wotum nieufności jako konstruktywne ubieganie się o fotel szefa opozycji, bo to jest ewidentna rywalizacja pomiędzy politykami PO i Nowoczesnej, kto jest ważniejszy, kto powinien stać na czele polskiej opozycji - powiedział.

Bochenek ocenił, że jest to awantura i kłótnia pomiędzy PO i Nowoczesną, która - jak podkreślił - odbywa się pomiędzy tymi ugrupowaniami od wielu miesięcy. - Niby chcą razem współpracować, kuluarowo się kłócą, jakaś walka buldogów pod dywanem, nic nowego - dodał.

d11yvvx

Podziel się opinią

Share
d11yvvx
d11yvvx
Więcej tematów