WP

Premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern zabrała na obrady ONZ swoją 3-miesięczną córeczkę

Zgromadzenie Ogólne ONZ mogło podziwiać niecodzienny widok podczas ostatniego spotkania w Nowym Jorku. Jacinda Ardern, premier Nowej Zelandii przyprowadziła ze sobą na obrady 3-miesięczną córeczkę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na zdjęciu widać 3-miesięczną Neve, siedzącą wraz z rodzicami w siedzibie ONZ.
Na zdjęciu widać 3-miesięczną Neve, siedzącą wraz z rodzicami w siedzibie ONZ. (East News, Fot: East News)
WP

Podczas gdy premier wygłaszała swoje przemówienie na forum ONZ, maleństwem opiekował się ojciec Clarke Gayford, który na co dzień jest gospodarzem programu telewizyjnego.

Jacinda Ardern jest drugą w historii kobietą-premier. Jej niedawno urodzona córeczka Neve ma trzy miesiące.

- W Nowej Zelandii Neve jest w pobliżu mnie przez większość czasu. Po prostu nie zawsze jest to zauważane. Tutaj, jeśli nie śpi, staramy się, by była ze mną. - jak poinformowało RMF FM, tak właśnie skomentowała całą sytuację nowozelandzka premier, która wzięła córeczkę głównie z powodu karmienia piersią.

WP

Jak pochwalił się na twitterze tatuś małej Neve, niemowlę otrzymało nawet swój identyfikator ONZ z napisem: "pierwsze dziecko Nowej Zelandii".

Sama Ardern zaznaczyła również w rozmowie z mediami, że pokryje wszelkie koszty podróży dla swego partnera, który wiernie pomaga jej opiekować się dzieckiem.

East News
Podziel się
WP

Jak zakomunikowało RMF FM, rzecznik ONZ Stephane Dujarric odniósł sie do tej sprawy następująco:

- Premier Ardern udowadnia, że nikt nie ma lepszych kwalifikacji do reprezentowania jej kraju niż pracująca matka. Tylko 5 procent światowych przywódców to kobiety, więc musimy sprawić, by czuły się tu tak mile widziane, jak to możliwe.

Źródło: RMF FM

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP