Trwa ładowanie...
do8rsf9

Premier Morawiecki do ojców: "Chciałbym wam podziękować"

23 czerwca obchodzony jest jako Dzień Ojca. Z tej okazji życzenia złożył m.in. premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu podziękował ojcom za to, że są "wspaniałymi wzorcami do naśladowania".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mateusz Morawiecki podczas Zjazdu Dużych Rodzin. (East News)
do8rsf9

Premier Mateusz Morawiecki sam jest ojcem czwórki dzieci. Ma dwie córki - Olgę i Magdalenę - oraz dwóch synów - Jeremiasza i Ignacego.

"Drodzy ojcowie, chciałbym szczególnie dziś podziękować wam za to, że jesteście tak wspaniałym wzorcem do naśladowania dla waszych dzieci i wnuków" - napisał na Twitterze szef rządu.

do8rsf9

"Składam najserdeczniejsze życzenia radości i uśmiechów waszych pociech, które są najlepszą nagrodą za trudy wychowania" - dodał.

Zobacz także: Dziwne porównanie Morawieckiego. Europoseł PiS by takiego nie użył

Życzenia ojcom złożył też marszałek Sejmu Marek Kuchciński. "Wszystkim tatom w dniu waszego święta życzę radości, cierpliwości i dumy z pełnienia tej niezwykle ważnej roli oraz jak najwięcej czasu spędzonego z waszymi pociechami" - napisał.

do8rsf9

"Z okazji Dnia Ojca składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim tatom" - czytamy także w komunikacie zamieszczonym w niedzielę na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta.

Andrzej Duda i pierwsza dama podkreślili, że trudno przecenić rolę, jaką odgrywa ojciec w życiu dziecka. "To ktoś, na kim zawsze można polegać, komu można powierzyć swoje sekrety, komu zawsze można zaufać i poprosić o radę. Tato to wzór postępowania i ostoja w trudnych chwilach, przyjaciel i pierwszy nauczyciel, towarzysz dziecięcych zabaw i nieocenione wsparcie w dorosłym życiu. To wielki życiowy autorytet, a zarazem ktoś, kto zawsze gotów jest okazać zrozumienie" - zaznaczyli.

Tradycyjnie według zwyczaju rzymskokatolickiego, Dzień Ojca jest obchodzony w dzień świętego Józefa, czyli 19 marca. Tego dnia świętują m.in. Włosi, Portugalczycy czy Hiszpanie.

do8rsf9

W Polsce data 23 czerwca przyjęła się od 1965 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

do8rsf9

Podziel się opinią

Share

do8rsf9

do8rsf9
Więcej tematów