Trwa ładowanie...

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził najdłużej żyjącą obywatelkę Polski

W piątek Mateusz Morawiecki odwiedził 113-letnią Teklę Juniewicz w Gliwicach. To najdłużej żyjąca obywatelka Polski. Najstarsza Polka chętnie ogląda wiadomości i programy publicystyczne. Poradziła premierowi: "Żartujmy, a nie chorujmy!".

Share
Premier Mateusz Morawiecki odwiedził najdłużej żyjącą obywatelkę Polski
Źródło: Kancelaria Premiera
d2byd8b

Tekla Juniewicz z Gliwic skończyła 113 lat 10 czerwca. W dniu urodzin była najstarszą mieszkanką Polski, siódmą w Europie i dwudziestą pierwszą na świecie wśród najdłużej żyjących. Najstarsza Polka urodziła się w Krusku koło Lwowa. Prowadziła dom i zajmowała się dwoma córkami. Jej mąż był w zarządzie kopalni w Borysławiu - podaje Polsat News za PAP.

Jak mówi pani Tekla, chętnie ogląda telewizję, a szczególnie wiadomości i programy publicystyczne. Potrafi dać celną ripostę dyskutującym w programach polityków - mówi jej wnuk. Miała też radę dla premiera: "Żartujmy, nie chorujmy!".

W piątek Mateusz Morawiecki odwiedził woj. śląskie. Najpierw wziął udział w oddaniu do użytku fragmentu autostrady A1 z Pyrzowic pod Częstochowę, potem odwiedził w Zabrzu Centrum Symulacji Medycznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Po wizycie u 113-latki złożył wieńce pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego i przy Golgocie Polskiej, która jest hołdem dla ofiar mordów, kaźni i bitew. Potem zapalił znicz pod tablicą upamiętniającą Cichociemnych oraz złożył wieniec pod pomnikiem upamiętniającym powstańców śląskich w Rudzie Śląskiej.

Źródło: Polsat News

d2byd8b

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2byd8b

Podziel się opinią

Share
d2byd8b
d2byd8b
Więcej tematów