Trwa ładowanie...
d19jtvb

Premier Mateusz Morawiecki o ministrze Łukaszu Szumowskim. "Należy mu się największy order"

- Widzimy, co dzieje się w Francji, Hiszpanii, Belgi, Szwecji, Wielkiej Brytanii, najbogatszych krajach świata. One nie potrafiły sobie poradzić z epidemią koronawirusa tak, jak my - powiedział premier Mateusz Morawiecki w Gliwicach. Jego zdaniem minister Łukasz Szumowski stanął na wysokości zadania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premier Mateusz Morawiecki pochwalił w Gliwicach ministra Łukasza Szumowskiego
Premier Mateusz Morawiecki pochwalił w Gliwicach ministra Łukasza Szumowskiego (PAP)
d19jtvb

- Panu ministrowi Łukaszowi Szumowskiemu należy się największy order, jaki mogę sobie wyobrazić, bo jego działania pozwoliły podjąć nam najbardziej rozsądne decyzje - podkreślił premier w Gliwicach. Dodał, że m.in. "gigantyczna pracowitość" szefa resortu zdrowia była tu kluczowym czynnikiem.

- Widzimy, co dzieje się w Francji, Hiszpanii, Belgi, Szwecji, Wielkiej Brytanii, najbogatszych krajach świata. One nie potrafiły sobie poradzić z epidemią koronawirusa tak, jak my - zaznaczył premier.

Morawiecki odniósł się również do najnowszych sondaży dotyczących wyborów prezydenckich, w których obecnie urzędujący prezydent odnotowuje spadki. - Myślę, że prezydent Andrzej Duda, z którym blisko współpracuję, przy tarczy finansowej, antykryzysowej, któremu dużo zawdzięczamy, m.in. m.in. od strony polityki społecznej, 500 plus, (…) to wszystko, co dzięki niemu się zadziało, będzie bardzo ważnym powodem do podejmowania decyzji, które wszyscy wkrótce Polacy będą podejmowali - powiedział. Dodał też, że ta współpraca, która "przebiega tak dobrze", jest "warunkiem niezbędnym sukcesu" w wychodzeniu z kryzysu.

d19jtvb

Zobacz też: "Próba zniszczenia człowieka". Szef KPRM broni Łukasza Szumowskiego

W Gliwicach premier podkreślił też, że na lotnisku na Okęciu w Warszawie ruch spadł o 95 proc. - Dla linii i lotnisk mamy już przygotowaną i przegłosowaną w Sejmie ustawę pomocy w tych bardzo trudnych czasach - dodał. Zaznaczył, że odmrażanie lotów będzie się odbywało "w najbliższych miesiącach". - Debatujemy o tym z ekspertami i epidemiologami - powiedział premier Morawiecki. Podkreślił, że najpierw zostanie przywrócony ruch krajowy, a następnie - stopniowo - międzynarodowy.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d19jtvb

Podziel się opinią

Share
d19jtvb
d19jtvb
Więcej tematów