Trwa ładowanie...

Premier Mateusz Morawiecki dla BBC World News. "Rosja jest bardzo dobra w propagandzie"

"Stajemy obecnie w obliczu różnych zagrożeń i różnych kryzysów wokół nas i musimy obudzić się z tej geopolitycznej drzemki" - powiedział premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie udzielonym brytyjskiej stacji. Stwierdził także, że Polska musi teraz pracować nad różnymi wariantami działania w relacjach politycznych ze Wschodem. Głównym celem jest zmniejszenie siły Łukaszenki i prezydenta Putina do destabilizowania Europy.

Share
 Premier Mateusz Morawiecki w listopadzie odwiedził Londyn. Teraz udzielił wywiadu brytyjskiej stacji Wiktor Szymanowicz Premier Mateusz Morawiecki w listopadzie odwiedził Londyn. Teraz udzielił wywiadu brytyjskiej stacji Wiktor Szymanowicz Źródło: GETTY, fot: Anadolu Agency
d2pz6xq

Premier w rozmowie z Katią Adler, dziennikarką międzynarodowego kanału brytyjskiej telewizji, zaznaczył, że za zagrożenie, jakie stanęło nie tylko przed Polską, ale i przed Europą, odpowiada Mińsk. Podkreślił, że Aleksandr Łukaszenka nie działa tylko z własnej inicjatywy. "Jego mocodawca jest na Kremlu. Wszystkie elementy układanki razem wzięte nie przedstawiają zbyt dobrego obrazu" - powiedział premier.

Rozmowa wyemitowana została w sobotę po południu. W piątek premier zapowiedział ją w mediach społecznościowych. Podkreślił, że jednym z ważnych wątków wywiadu będzie polityka wschodnia. Wskazał, że zagrożona jest Ukraina, wokół której gromadzą się właśnie wojska rosyjskie. "Rosja jest bardzo dobra w propagandzie i zwiększa swoją propagandę bardzo mocno w tych dniach. Próbuje wywierać ogromną presję na Unię Europejską, aby się rozpadła" - oskarżył premier

Stwierdził, że zadaniem Polski w takiej sytuacji jest wzmocnienie NATO. "Będziemy razem z prezydentem Dudą działać na rzecz znalezienia tego kompromisu z partnerami z NATO" - obiecał Mateusz Morawiecki.

d2pz6xq

Premier Mateusz Morawiecki dla BBC World News. "Rosja jest bardzo dobra w propagandzie"

Jednocześnie zaznaczył, że ze strony Rosji można spodziewać się różnych działań zmierzających do eskalacji konfliktu. "Wiemy, że dzisiaj, w czasach wojny hybrydowej, która nazywana jest wojną nowego typu, może dojść do jednoczesnego ataku na wielu różnych frontach. Rosja jest do tego zdolna. I dlatego wszyscy musimy być czujni na kolejne kroki" - wskazał.

Zaakcentował, że Polska i Wielka Brytania, jako przyjaciele, bardzo często dzielą się ze sobą swoimi opiniami. Zapytany, czy Polska, tocząca "wojnę z Brukselą", odłoży wszystkie spory na bok i skupi się na współpracy z sojusznikami, przyznał, że nadszedł już na to czas. "Jak to się mówi, do tanga trzeba dwojga, więc musimy negocjować z Brukselą poprzez Komisję Europejską" - powiedział premier Morawiecki.

Bezcenny skarb we wrocławskiej kurii. Po latach okazał się kiepską podróbką

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2pz6xq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2pz6xq
d2pz6xq
Więcej tematów