Trwa ładowanie...

Premier Mateusz Morawiecki deklaruje. "Zapiszę się z żoną na szczepienie"

Kolejny rocznik (urodzeni w 1968) może od poniedziałku zapisać się na szczepienia przeciwko koronawirusowi. - Razem z żoną zapiszemy się do programu szczepień, jak tylko wrócę do Warszawy - oświadczył podczas wizyty w punkcie szczepień we Wrocławiu premier Mateusz Morawiecki.

Share
Wrocław. Premier Mateusz Morawiecki razem z żoną zapiszą się na szczepienie
Wrocław. Premier Mateusz Morawiecki razem z żoną zapiszą się na szczepienieŹródło: KPRM, Fot: Adam Guz
d18pa7r

- Dzisiaj akurat, 19 kwietnia przypada też dzień na mój rocznik, 1968, i razem z żoną zapiszemy się do tego programu jak tylko wrócę do Warszawy. Będziemy czekali na nasz dzień, w którym zostaniemy zaszczepieni - mówił we Wrocławiu premier. - To jest ta jedyna i najlepsza metoda, żeby pozbyć się tej fatalnej pandemii, która dotknęła na wszystkich. Jest szansa na to, również dzięki takim kreatywnym, można powiedzieć, metodom szczepienia jak ta tutaj we Wrocławiu - dodał Mateusz Morawiecki.

Zgodnie z Narodowym Programem Szczepień codziennie od 12 kwietnia do grupy rejestrujących się na szczepienia przeciwko COVID-19 dołącza kolejny, młodszy o rok rocznik. Od poniedziałku zapisywać może się rocznik 1968 (53 lata). We wtorek będzie mógł to zrobić rocznik 1969 (52 lata), a w środę rocznik 1970 (51 lat).

d18pa7r

Kalendarz ustalono według tej zasady do 24 kwietnia, kiedy umówić na szczepienie będą się mogły osoby w wieku 48 lat (rocznik 1973). Kto nie zapisze się w wyznaczonym dniu, może to zrobić później.

Szczepienia na COVID-19. Bartosz Arłukowicz ma propozycję

Narodowy Program Szczepień. Premier ogłasza zmiany

Wcześniej w poniedziałek premier poinformował o pewnej zmianie w harmonogramie. - Od 10 maja chcemy spowodować, żeby każdy obywatel powyżej 18. roku życia mógł otrzymać e-skierowanie - ogłosił szef rządu. Premier tłumaczył, że zależy mu na tym, aby każda chętna osoba przyjęła szczepionkę najpóźniej do sierpnia lub "może wcześniej (w zależności od liczby szczepionek, które przyjadą do Polski)".

Jednocześnie w niedzielę drastycznie spadła liczba wykonanych szczepień. W ostatni dzień weekendu rozdysponowano niewiele ponad 38 tysięcy szczepionek (w ubiegłą niedzielę wykonano 151 tys., a w Wielkanoc jedynie 3 tys.).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d18pa7r

Podziel się opinią

Share
d18pa7r
d18pa7r
Więcej tematów