Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Wideo
Najnowsze

Premier Libii: Włochom i Europie grozi najazd 800 tys. migrantów

- Włochom i Europie grozi "najazd 800 tysięcy migrantów" - powiedział premier Libii Fajiz Mustafa as-Saradż w wywiadzie opublikowanym na stronie internetowej dziennika "Corriere della Sera".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premier Libii Fajiz Mustafa as-Saradż
Premier Libii Fajiz Mustafa as-Saradż (PAP/EPA, Fot: Florian Wiesel)

Szef rządu Libii zaapelował do Włoch o pomoc w rozwiązaniu konfliktu zbrojnego między dwoma ośrodkami władzy w Libii. Powiedział: "Działajcie szybko" - informuje Polsat News za PAP.

Fajiz Mustafa as-Saradż ostrzegł, że pogorszenie sytuacji w jego kraju może skłonić "800 tysięcy migrantów i Libijczyków do najechania na Włochy i Europę". Premier dodał, że w liczbie tej są także kryminaliści, a przede wszystkim dżihadyści, powiązani z tzw. Państwem Islamskim.

Jednocześnie podziękował stronie włoskiej za starania na rzecz mediacji i zaprowadzenia pokoju.

Czytaj także: Imigranci porwali statek

Konflikt w Libii

Od początku kwietnia Libijska Armia Narodowa (ANL), dowodzona przez prorosyjskiego generała Chalifę Haftara, prowadzi ofensywę na Trypolis. Libia, pogrążona jest w chaosie po obaleniu dyktatury płk. Muammara Kadafiego w 2011 r. Rozdarta jest między dwoma rywalizującymi ośrodkami władzy. Na zachodzie jest rząd jedności narodowej Mustafy as-Saradża, ustanowiony w 2015 r. w Trypolisie i popierany przez ONZ, a na wschodzie - rząd ANL w Bengazi, którego szefem ogłosił się generał Haftar.

Źródlo: Polsat News

Slot

Czytaj także: Włosi odsyłają statki z uchodźcami z Libii

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów