Trwa ładowanie...
drwrsr6

Premie i nagrody od ministra Jana Ardanowskiego. Potężna kwota

Jan Krzysztof Ardanowski jako minister rolnictwa w pierwszym półroczu 2020 roku wypłacił łącznie ponad 272 mln zł brutto premii, nagród oraz innych dodatków. Nie chodzi jednak o docenienie pracowników resortu. Pieniądze trafiły do jednostek podległych ministerstwu. Jest reakcja byłego ministra.
Share
Jan Krzysztof Ardanowski przeznaczył na dodatki do pensji wysoką kwotę
Jan Krzysztof Ardanowski przeznaczył na dodatki do pensji wysoką kwotęŹródło: East News, Fot: Tomasz Jastrzebowski
drwrsr6

Dodatki do pensji w jednostkach podległych Ministerstwu Rolnictwa złożyły się w pierwszym półroczu tego roku na rekordowo wysoką kwotę - ustaliło RMF FM. Na ten cel przeznaczono 272 649 000 zł brutto.

To o 8 mln zł więcej niż w całym całym 2019 lub 2018 roku. Informację o wydatkach Ministerstwa Rolnictwa na premie, nagrody, trzynastki oraz inne dodatki ujawniono w ramach interpelacji poselskiej, z którą wystąpili posłowie KO Dorota Niedziela i Kazimierz Plocke.

Z ustaleniami rmf24.pl nie zgadza się były minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. "Kłamstwo. Kwota obejmuje wszystkie ustawowe, kodeksowe składniki wynagrodzeń, w tym stanowiące 87 proc. wynagrodzenia zasadnicze. Goebbels byłby dumny!" - napisał na swoim profilu na Twitterze Ardanowski.

W ostatnim czasie premier Mateusz Morawiecki zdecydował o zamrożeniu środków na nagrody w administracji publicznej. Pieniądze zostaną zablokowane zgodnie z ustawą o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

drwrsr6

Zobacz też: Zgrzyt w Koalicji Polskiej. Michał Kamiński odpowiada Piotrowi Zgorzelskiemu

Środki mają posłużyć na zakup szczepionki na COVID-19. Zostaną również przekazane na pomoc dla przedsiębiorców.

W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o wykryciu 5 733 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu COVID-19 i chorób współistniejących zmarło 121 osób.

Źródło: RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

drwrsr6

Podziel się opinią

Share
drwrsr6
drwrsr6
Więcej tematów