Trwa ładowanie...

Praworządność. Łukasz Piebiak oburzony. Chce kary za "kreaturę"

Prywatny akt oskarżenia i wniosek o uchylenie immunitetu Katarzynie Lubnauer zapowiada sędzia Łukasz Piebiak. Chodzi o telewizyjną wypowiedź posłanki po zgłoszeniu kandydatury Piebiaka do KRS, a przede wszystkim o słowo "kreatura", które padło w kontekście "afery hejterskiej".

Share
Praworządność. Łukasz Piebiak oburzony. Chce kary za "kreaturę"
Praworządność. Łukasz Piebiak oburzony. Chce kary za "kreaturę"Źródło: PAP, Fot: Leszek Szymański
dk03caj

Sędzia Łukasz Piebiak zgłosił swoją kandydaturę do Krajowej Rady Sądownictwa, co wywołało kontrowersje po stronie opozycji. Jej politycy przypominają, że Piebiak odchodził w niesławie po doniesieniach ws. afery hejterskiej. To właśnie oceny tej sytuacji dotyczyła wypowiedź Katarzyny Lubnauer, którą zajmie się najprawdopodobniej sąd.

- Określiła mnie - cytuję - "kreaturą", kimś tam jeszcze, i współautorem hasła na literkę "w". Oczywiście czekam na dowody - stwierdził Łukasz Piebiak w rozmowie z telewizją wpolityce.pl. Zapowiedział prywatny akt oskarżenia i wniosek o uchylenie immunitetu.

dk03caj

- W przyszłym tygodniu, jak sądzę, znajdzie się to w sądzie warszawskim i ten wiosek o uchylenie immunitetu w Sejmie - dodał Piebiak.

Zobacz też: 240 mln zł dla Tadeusza Rydzyka. Piotr Zgorzelski komentuje

Stwierdził również, że "jeśli ktoś opowiada głupoty i obraża ludzi, to powinien za to ponieść odpowiedzialność". - To jest moja odpowiedź dla wszystkich, którzy chcą się w ten sposób zachowywać - dodał.

dk03caj

Praworządność. Łukasz Piebiak oburzony. Chce kary za "kreaturę"

Wypowiedź, która oburzyła sędziego Łukasza Piebiaka padła podczas rozmowy z dziennikarzem TVN24.

- To bohater afery hejterskiej. Ten, który był jednym ze współautorów hasła na "w", nie chcę używać brzydkiego słowa, w stosunku do I prezes SN Małgorzaty Gersdorf. No więc straszna kreatura, obrzydliwy człowiek - mówiła Lubnauer w rozmowie ze stacją.

Przypomnijmy: sędzia Piebiak zrezygnował z funkcji wiceministra sprawiedliwości 20 sierpnia 2019 r. po tym, jak Onet ujawnił kontakty, jakie ówczesny wiceszef resortu Zbigniewa Ziobry miał utrzymywać z kobietą o imieniu Emilia. Miała ona prowadzić akcje dyskredytujące niektórych sędziów za wiedzą wiceministra. Piebiak temu zaprzecza.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dk03caj

Podziel się opinią

Share
dk03caj
dk03caj
Więcej tematów