Prawomocna decyzja sądu. Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska jest winna
Sąd Okręgowy w Białymstoku wydał prawomocne postanowienie w sprawie Agnieszki Siewiereniuk- Maciorowskiej, zastępczyni redaktora naczelnego "Kuriera Porannego" i "Gazety Współczesnej". Uznał ją winną zniesławienia Konrada Dulkowskiego, szefa Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Umorzył jednak warunkowo postępowanie na dwa lata.
29.12.2022 | aktual.: 29.12.2022 20:26
O decyzji sądu poinformował na swoim profilu na Facebooku Konrad Dulkowski. "Sąd podkreśla, że oskarżona dopuściła się przestępstwa, a jeśli w okresie próby dopuści się go ponownie, poniesie pełną odpowiedzialność karną" - zacytował fragment ustnego uzasadnienia wyroku szef OMZRiK.
Dulkiewicz zarzucił Agnieszce Siewiereniuk- Maciorowskiej "publiczne wielokrotne zniesławienie poprzez rozpowszechnianie kłamliwych i oszczerczych treści". Sprawa trafiła do Sądu Rejonowego w Białymstoku. Na początku roku ten uznał ją za winną, ale - podobnie jak teraz sąd okręgowy - umorzył warunkowo postępowanie na dwa lata.
"Przed kamerą dała popis"
Siewiereniuk-Maciorowska nie zgodziła się z postanowieniem sądu rejonowego, wniosła odwołanie. Sąd apelacyjny podtrzymał jednak decyzję sądu pierwszej instancji.
"Siewiereniuk - komentatorka rządowej telewizji - do sądu przyprowadziła ze sobą ekipę TVP Info. A przed kamerą dała popis" - relacjonuje przebieg rozprawy na swoim profilu na Facebooku Konrad Dulkowski.
"Rozpłakała się nad swoim losem, mówiąc, że w trakcie procesu zmarł jej ojciec. Współczuję, ale jaki to ma związek ze zniesławianiem mnie? Nie wyjaśniła" - pisze szef OMZRiK. "Potem sięgnęła po kolejny argument podnoszony przez nią nie po raz pierwszy - jej alergię, z powodu której ma bąble na dłoniach i stopach. Przed sądem zaproponowała, że może pokazać zmiany skórne na plecach. Sąd nie skorzystał z tej propozycji. Bo, ponownie, jaki to ma związek ze sprawą?" - kontynuuje.
Wicenaczelna dwóch dzienników Polska Press
Jak przypomina serwis wirtualnemedia.pl, Siewiereniuk-Maciorowska została oskarżona przez Dulkowskiego z art. 212 Kodeksu karnego za artykuły o nim, które w 2018 roku opublikowała w serwisie Dzień Dobry Białystok, którego była szefową i właścicielką.
W październiku 2021 roku Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska została wicenaczelną wydawanych przez Polska Press dzienników: "Kuriera Porannego" i "Gazety Współczesnej".
Od kilku lat Siewiereniuk-Maciorowska jest częstym gościem TVP Info i Polskiego Radia, gdzie komentuje wydarzenia polityczne.
Źródło: wirtualnemedia.pl, facebook.com