Trwa ładowanie...
d1zga4e

Prawicowy portal znów atakuje Andrzeja Dudę. Rykoszetem trafia jednak w Krystynę Pawłowicz

Portal Jacka i Michała Karnowskich często krytykuje decyzje prezydenta Andrzeja Dudy. Teraz wytknął mu, że powołał na sędziego syna Leona Kieresa, byłego senatora PO i członka Trybunału Konstytucyjnego. Tylko, że pod jego kandydaturą podpisała się również Krystyna Pawłowicz, która jest stałym autorem wPolityce.pl.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent wybrał Piotra Kieresa na sędziego
Prezydent wybrał Piotra Kieresa na sędziego (PAP, Fot: Bartłomiej Zborowski)
d1zga4e

"TYLKO U NAS. Prezydent Duda powoła na sędziego syna Leona Kieresa. Ponoć okazał się 'lepszym' kandydatem niż utytułowany profesor prawa" - grzmi w tytule portal wPolityce.pl. Sprawa dotyczy Piotra Kieresa. To syn polityka PO i przy okazji sędziego Trybunału Konstytucyjnego.

To właśnie Piotra Kieresa wybrał Andrzej Duda na nowego sędziego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu. Uroczystość już się odbyła, nagranie z wręczenia nominacji możecie zobaczyć poniżej.

Ale według portalu braci Karnowskich, mógł to być "awans z polecenia", bo "słabo rozpoznawalny radca prawny ma silne rodzinne koneksje". Kandydatura wywołała wiele kontrowersji, bo lepszy jest "Karol Kiczka, profesor prawa o olbrzymim doświadczeniu naukowym i prawniczym".

d1zga4e

wPolityce.pl krytykuje Dudę i trafia w Pawłowicz

"Obaj posiadali kwalifikacje, ale za Kiczką dodatkowo przemawiał argument, że jest on profesorem na Wydziale Prawa i Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie pełni funkcję dziekana. Ponadto pracował w instytucjach samorządowych i skarbowych" - czytamy na stronie. Portal przytoczył przy tym uzasadnienie KRS w tej sprawie.

Co ciekawe, wPolityce.pl wbija szpilkę w prezydenta, ale nie zauważył, że pod rekomendacją KRS podpisała się między innymi Krystyna Pawłowicz. Najzabawniejsze jest jednak to, że posłanka PiS jest przy okazji stałym autorem portalu braci Karnowskich.

    wPolityce

Przykładowo w samym tylko listopadzie opublikowała już 6 tekstów. Ostatni artykuł pojawił się na stronie wPolityce.pl 14 listopada. Był zatytułowany: "Patriotyzm, nacjonalizm, szowinizm...".

d1zga4e

Podziel się opinią

Share

d1zga4e

d1zga4e
Więcej tematów