Trwa ładowanie...
d3lyaxr

Prawicowy dziennikarz został dyrektorem Instytutu Polskiego w Moskwie

O nowym stanowisku publicysta tygodnika "Sieci" poinformował w poniedziałek na Facebooku. Nie wiadomo, kiedy został powołany na dyrektora instytutu przez ministra spraw zagranicznych. Nowy dyrektor poskarżył się też na niecodzienne powitanie, jakie zgotowała mu rosyjska telewizja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Piotr Skwieciński, dyrektor Instytutu Polskiego w Moskwie
Piotr Skwieciński, dyrektor Instytutu Polskiego w Moskwie (PAP, Fot: Andrzej Hrechorowicz)
d3lyaxr

"Jak niektórzy wiedzą, rozpocząłem tzw. coś nowego, czyli objąłem stanowisko dyrektora Instytutu Polskiego w Moskwie. Przepraszam tych, którym być może brak będzie moich tekstów prasowych, ale czasem trzeba coś w życiu zmienić (czy na zawsze, czy na jakiś czas, to się okaże). Kraj pobytu przywitał mnie (a wręcz o 24 godziny poprzedził mój przylot) niestandardowo" - napisał Piotr Skwieciński na Facebooku.

Dziennikarz poskarżył się w mediach społecznościowych, że jego przyjazd do Moskwy został poprzedzony materiałem w rosyjskiej stacji telewizyjnej Wiesti. Prowadząca program, powiedziała: "A szczery rusofob Piotr Skwieciński został dyrektorem Polskiego Centrum Kultury w Moskwie".

d3lyaxr

"Dotąd żadnego mojego poprzednika nie spotkało coś takiego. Nie żebym przeżywał, tylko się dziwię, i nie tylko ja" - skomentował materiał telewizyjny jego bohater.

Czytaj także: Adam Andruszkiewicz pozwał TVN

Tajemnicza zmiana na stanowisku

Poprzednio dyrektorem Instytutu Polskiego w Moskwie był Dariusz Klechowski. Na stronie internetowej instytytu nadal widnieje informacja, że jest jego dyrektorem. Również na stronie MSZ, które nadzoruje instytuty, nie ma wiadomości o jego odwołaniu i powołaniu nowego szefa. A tym zajmuje się minister spraw zagranicznych.

d3lyaxr

Głównym zadaniem instytutów polskich za granicą jest dbanie o dobre imię Polski i jej nieskazitelny wizerunek, a także współpraca z lokalnymi instytucjami kultury, organizacjami polonijnymi, ośrodkami badawczo-rozwojowymi i lokalnymi mediami - czytamy na stronie MSZ.

Związany z prawicowymi mediami

Skwieciński związany jest z mediami od niemal 30 lat. Karierę zawodową zaczynał w "Życiu Warszawy" w 1990 r. Na przełomie wieków był zastępcą redaktora naczelnego Polskiej Agencji Prasowej, a potem prezesem PAP. Następnie współpracował z "Rzeczpospolitą”. Publikował też w "Uważam Rze”, "Gazecie Polskiej”, "Dzienniku”.

Od sześciu lat pracuje w tygodniku "Sieci”, który do połowy 2017 r. ukazywał się pod nazwą "W Sieci”). Od marca 2015 r. jest tam zastępcą redaktora naczelnego.

d3lyaxr

Plotki o tym, że Skwieciński ma zostać dyrektorem Instytutu Polskiego w Moskwie pojawiły się już w sierpniu 2018 r. Napisał o tym wówczas tygodnik "Do Rzeczy".

Czytaj także: Gerald Birgfellner pozywa "Gazetę Polską"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3lyaxr

Podziel się opinią

Share

d3lyaxr

d3lyaxr
Więcej tematów