Trwa ładowanie...
d2icw02

Ppłk Przepiórka o polskiej armii w "Dzieje się na żywo": powinniśmy czuć się bezpiecznie

Były oficer GROM ppłk Krzysztof Przepiórka mówił w programie Wirtualnej Polski "Dzieje się na żywo", że Polska powinna czuć się bezpiecznie, dysponując armią zawodową liczącą ok. 100 tys. żołnierzy. - Mamy taką armię, na jaką nas stać. Jeśli będzie nas stać na więcej - i w zależności od zagrożenia - na pewno będziemy tę liczebność zwiększać. Na razie uzbrójmy, wyszkolmy tę armię, którą mamy, na taki poziom, żebyśmy się czuli bezpiecznie - podkreślił.

d2icw02
d2icw02

Oglądaj cały program "Dzieje się na żywo"

Ppłk Krzysztof Przepiórka pytany, czy wielkość naszej armii zawodowej - ok. 99 tys. żołnierzy jest wystarczająca dla takiego kraju jak Polska w realiach nowoczesnej wojny, uspokajał. - Armia tej wielkości dobrze wyszkolona, dobrze wyposażona wystarczy. Można się kłócić, czy 100 tys. żołnierzy to dużo czy mało. Każdy by chciał więcej - przyznał.

Dodał, że Polska ma taką armię, na jaką nas stać w tym momencie. - Jeśli będzie nas stać na więcej i w zależności od zagrożenia na pewno będziemy tę liczebność zwiększać. Na razie uzbrójmy, wyszkolmy tę armię, którą mamy, na taki poziom, żebyśmy się czuli bezpiecznie - podkreślił.

d2icw02
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2icw02
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj