Trwa ładowanie...

Poznań. Zniszczono baner na bramie kościoła w Poznaniu

Widok zauważyli mieszkańcy idący rano do kościoła. Baner wiszący na bramie kościoła pw. Najświętszego Serca Jezusa i św. Floriana w Poznaniu miał dopisany napis "aborcja", a na tabliczce obok namalowany był symbol Strajku Kobiet.
Share
Kościoła pw. Najświętszego Serca Jezusa i św. Floriana w Poznaniu
Kościoła pw. Najświętszego Serca Jezusa i św. Floriana w PoznaniuŹródło: Google Maps
d3wc5o4

Działalność wandali na bramie kościoła św. Floriana w Poznaniu zauważyła jedna z mieszkanek Jeżyc, podaje gloswielkopolski.pl. Kobieta w swoich mediach społecznościowych opublikowała zdjęcie zniszczonego baneru oraz tabliczki, na której namalowany był symbol Strajku Kobiet. Napisała przy tym, że chociaż popiera Strajk Kobiet, to nie popiera wandalizmu.

Widok ten bardzo ją zasmucił i zdenerwował. Jej zdaniem niszczenie czyjegoś mienia i dodawanie swoich sloganów nie ułatwia tej już i tak bardzo trudnej dyskusji o aborcji i prawach kobiet.

Strajk Kobiet. Policja weszła w tłum. Doszło do szarpaniny

Baner zdjęto a sprawą zajęła się policja

Jak udało się ustalić lokalnym mediom, księża wraz z ministrantami zdjęli zniszczony baner. Duchowni zgłosili też sprawę policji, która pobrała próbki farby i zabezpieczyła monitoring.

d3wc5o4

- Policjanci z Jeżyc zostali powiadomieni o tej sytuacji. Zostało złożone zawiadomienie o uszkodzeniu. Ze względu na wartość w sprawie będzie prowadzone postępowanie o wykroczenie - powiedział rzecznik prasowy wielkopolskiej policji.

Do pomocy w wyczyszczeniu słupka zgłosili się wierni, którzy wcześniej podejmowali się ochrony kościołów przed dewastacjami, powstałymi po niektórych protestach i blokadach związanych ze Strajkiem Kobiet.

Strajk Kobiet w Polsce

W sobotę 28 listopada Strajk Kobiet kolejny raz zebrał się w Warszawie, by wyrazić swój sprzeciw wobec wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Doszło do kilku starć z policją. Funkcjonariusze użyli pałek i gazu. Ucierpiała m.in. posłanka Barbara Nowacka z KO. Wcześniej w wyniku szarpaniny z policją omdlała Marta Lempart. Funkcjonariusze zatrzymali kilka osób

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3wc5o4

Podziel się opinią

Share
d3wc5o4
d3wc5o4
Więcej tematów