Trwa ładowanie...
poznań

Poznań. Mężczyzna wpadł do szybu windy. Tragiczny finał

We wtorek wieczorem doszło do tragicznego wypadku na blokowisku w Poznaniu. 76-letni mieszkaniec wyszedł z domu po zakupy. Kiedy przez długi czas nie wracał do domu, rodzina zaczęła poszukiwania mężczyzny. Znaleziono go na dnie szybu windy.

Share
Poznań. Mężczyzna wpadł do szybu windy. Tragiczny finał
Źródło: East News, Fot: Piotr Jedzura/REPORTER
d2pok3p

Wypadek wydarzył się w poznańskim bloku przy osiedlu Piastowskim 36. To w nim, mieszkaniec miał wpaść do szybu windy. Jak się okazuje, spadł z wysokości 11. piętra. Mężczyzna zginął na miejscu.

– We wtorek około godz. 19 rodzina tego mężczyzny zgłosiła nam, że wyszedł z domu po zakupy i nie wrócił do domu. Rodzina nie miała z nim kontaktu – relacjonuje wydarzenie Andrzej Borowiak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu “Gazecie Wyborczej”.

d2pok3p

– Od razu zaczęliśmy poszukiwania. Niestety miały tragiczny finał, bo okazało się, że mężczyzna leżał na dnie szybu windy – dodaje Borowiak
.

Zobacz także: Morawiecki mówi o „aferze Neumanna”. Jest riposta polityka PO

Jak do tego doszło?

– Zabezpieczona została dokumentacja z windy. Przy pomocy biegłych ekspertów będziemy ustalać, jak mogło do tego dojść – tłumaczy Andrzej Borowiak.

Do dramatycznego wypadku odniosła się Julia Tritt, rzeczniczka prasowa Spółdzielni Mieszkaniowej „Osiedle Młodych”.

d2pok3p

– Rzeczywiście, przekazaliśmy policji całą dokumentację dotyczącą tej windy. Są w niej informacje na temat tego, jakie prowadzono remonty i konserwacje. Winda została wymieniona w 2014 roku – mówi Tritt.

- Każda winda podlega obowiązkowym badaniom okresowym. Ta konkretna przeszła je w maju tego roku i została dopuszczona do użytku – dodaje rzeczniczka.

Tagujcie swoje materiały hasztagiem#bezpieczniWPolsce i razem z nami informujcie o niebezpiecznych sytuacjach. Wysyłajcie swoje zdjęcia i nagrania na adres dziejesie.wp.pl bądź nasz profil na Facebooku WP Dziejesie.

Źródło: Gazeta Wyborcza

d2pok3p

Podziel się opinią

Share
d2pok3p
d2pok3p
Więcej tematów