Trwa ładowanie...

Poznań. Były komornik z policjantami mieli wyłudzać pieniądze metodą "na policjanta"

Prokuratura w Poznaniu postawiła byłemu komornikowi Konradowi C. zarzuty wyłudzania pieniędzy metodą "na policjanta". Przeciwko C. toczy się również inne śledztwo w sprawie wyłudzenia 1,5 miliona złotych z jego dawnej kancelarii.
Share
Poznań. Komornik z policjantami mieli wyłudzać pieniądze metodą "na policjanta"
Poznań. Komornik z policjantami mieli wyłudzać pieniądze metodą "na policjanta"Źródło: East News
d5dk85q

Konrad C. nie jest jedynym podejrzanym w sprawie wyłudzania pieniędzy metodą "na policjanta". Poza nim zarzuty usłyszało jeszcze 7 osób. Razem zatrzymani w maju przez policję podejrzani mieli wyłudzić ok. 100 tysięcy złotych.

Poznań. Komornik odpowie za wyłudzenia

Do przestępstwa zarzucanemu komornikowi miało dojść w Swarzędzu. Jeden z mężczyzn zorientował się, że padł ofiarą nieuczciwych praktyk i zgłosił sprawę organom ścigania. Jako pierwszy zatrzymany został właśnie Konrad C., a po kilkunastu dniach policjanci zatrzymali pozostałych podejrzanych.

d5dk85q

- Chodziło o to, aby stworzyć wrażenie, że miała się odbyć transakcja o wartości 100 tys. zł. W tym celu pięć osób, w tym dwóch policjantów, podawało się za funkcjonariuszy policji. Upozorowali, że działają jako policjanci w pewnej sprawie i ostatecznie doszło do wyłudzenia 100 tys. zł - mówił w rozmowie z "Głosem Wielkopolski" prokurator Łukasz Wawrzyniak.

Katastrofa smoleńska. Ryszard Czarnecki mówi o "wrzutce" Rosji. Twierdzi, że czas ma tu znaczenie

Poznań. Wśród zatrzymanych byli policjanci

Okazało się, że wśród zatrzymanych są również funkcjonariusze policji z Włocławka. Bartosz D. i Daniel S. poza zarzutem wyłudzenia pieniędzy usłyszeli również zarzuty przekroczenia uprawnień.

d5dk85q

- Usłyszeli zarzut przekroczenia swoich uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Byli w grupie pięciu osób, które miały kontakt z pokrzywdzonym mężczyzną i przekonywali go o policyjnej akcji, która była upozorowana. W ten sposób nadużyli swoich uprawnień - powiedział Wawrzyniak "Głosowi Wielkopolski".

Poznań. Komornik na bakier z prawem

Dla Konrada C. sprawa wyłudzenia 100 tysięcy złotych od mężczyzny ze Swarzędza to nie jedyny kłopot. Komornik został niedawno skazany za oszustwo na kwotę 8 milionów złotych. C. wraz ze wspólnikiem przedkładał sfałszowane gwarancje bankowe firmie, która wpłacała środki na konto spółki reprezentowanej przez komornika. Mężczyźni mieli w zamian za przelane pieniądze wybudować supermarket.

Ponadto wobec byłego komornika prowadzone jest postępowanie w sprawie wyłudzenia 1,5 miliona złotych. Konrad C. miał wyprowadzić te pieniądze z kancelarii, w której pracował.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d5dk85q

Podziel się opinią

Share
d5dk85q
d5dk85q
Więcej tematów