Trwa ładowanie...
dv6dpdm

Scheuring-Wielgus do policji: co byście zrobili, gdyby wasza matka została potraktowana pałką?

W środę o godz. 20 pod Sejmem zakończył się protest przeciwko brutalności policji. W demonstracji uczestniczyło ok. 100 osób, w tym posłowie opozycji - posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus i poseł KO Michał Szczerba.
Share
Scheuring-Wielgus do policji: co byście zrobili, gdyby wasza matka została potraktowana pałką?
Scheuring-Wielgus do policji: co byście zrobili, gdyby wasza matka została potraktowana pałką?Źródło: East News
dv6dpdm

W mediach społecznościowych całe wydarzenie opisano jako wyraz sprzeciwu wobec "rządowego bezprawia i bandytów z policji". Obecni na miejscu reporterzy PAP poinformowali, że funkcjonariusze policji legitymowali protestujących.

W tłumie demonstrantów dostrzec można było flagi tęczowe oraz narodowe, a także flagi Unii Europejskiej. Były także emblematy Strajku Kobiet. Wśród skandowanych haseł dało się usłyszeć: "Solidarność naszą bronią" i "To jest wojna".

Strajk Kobiet. Protest pod Sejmem

Spośród posłów opozycji na proteście obecni byli posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus i poseł KO Michał Szczerba. - Panowie policjanci, wiem że nie macie żon, dzieci, może nie macie kochanek, a może macie. Ale na pewno macie matki i babcie. Co byście zrobili, gdyby wasza matka została potraktowana pałką teleskopową? Co wtedy byście zrobili? - mówiła Scheuring-Wielgus.

dv6dpdm

Michał Szczerba odniósł się w swojej wypowiedzi do poniedziałkowego zatrzymania przed MEN fotoreporterki Agaty Grzybowskiej. Poseł podkreślił, że jest to kolejny przykład zatrzymania dziennikarza. - Chciałbym powiedzieć funkcjonariuszom policji, którzy może dzisiaj mając jako zwierzchnika Jarosława Kaczyńskiego czy Mariusza Kamińskiego, czują się bezkarni, bo mają parasol ochronny, że tej bezkarności nie będzie - powiedział Michał Szczerba.

Źródło: PAP

Zobacz także: Strajk kobiet. Klementyna Suchanow: "Nie jesteśmy w stanie ustąpić"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dv6dpdm

Podziel się opinią

Share
dv6dpdm
dv6dpdm
Więcej tematów