Trwa ładowanie...

Pożegnamy się z Waszczykowskim? Innemu politykowi proponowano już jego stanowisko

Po desygnacji Mateusza Morawieckiego na premiera politycy nie rozeszli się do domów. Według nieoficjalnych informacji w Pałacu Prezydenckim długo rozmawiano o zmianach na stanowiskach ministrów. Jeden z uczestników spotkania miał otrzymać propozycję zastąpienia Witolda Waszczykowskiego.

Share
Pożegnamy się z Waszczykowskim? Innemu politykowi proponowano już jego stanowisko
Źródło: East News, fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
d2827y7

"Odbyła się długa rozmowa", podczas której zaproponowano Krzysztofowi Szczerskiemu stanowisko ministra spraw zagranicznych - podaje Polsat, powołując się na nieoficjalne informacje PAP.

Przypomnijmy, że obecnie szefem MSZ jest Witold Waszczykowski. Szczerski pełni zaś funkcję szefa gabinetu politycznego prezydenta Andrzeja Dudy.

W rozmowie poza nim udział brali także głowa państwa i desygnowany na premiera Morawiecki. Nie zabrakło też prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Tematem spotkania miał być nie tylko Szczerki, ale możliwe zmiany w rządzie oraz współpraca kancelarii z nowym gabinetem.

d2827y7

Na tej rozmowie ma się jednak nie skończyć. Najprawdopodobniej politycy wrócą do niej w poniedziałek.

Zobacz też: Waszczykowskiego zastąpi człowiek prezydenta? Lisicki i Żakowski komentują nowy plan PiS

Powołanie nowego rządu

Jeśli doniesienia PAP się sprawdzą, na decyzje ws. obsadzenia stanowisk szefów resortów nie pozostało dużo czasu. Prezydent już w poniedziałek po południu ma bowiem powołać nowy rząd.

Źródło: Polsat

d2827y7

Podziel się opinią

Share
d2827y7
d2827y7
Więcej tematów