Trwa ładowanie...

Pożary w Australii. Leonardo DiCaprio przekazał 3 mln dol. na walkę z żywiołem

Organizacja ekologiczna Earth Alliance, której współrzewodniczącym jest hollywoodzka gwiazda kina Leonardo DiCaprio, ogłosiła uruchomienie specjalnego funduszu o wartości 3 milionów dolarów. Pieniądze pochodzące z Australia Wildfire Fund są międzynarodową odpowiedzią na katastrofalne pożary buszu, które wywołały kryzys w kraju.
Share
Aktor Leonardo DiCaprio znany jest z troski o środowisko naturalne i swojej filantropijnej działalności
Aktor Leonardo DiCaprio znany jest z troski o środowisko naturalne i swojej filantropijnej działalnościŹródło: Invision/Invision/East News
d1m1qtd

Ogień nękający kontynent zdążył wypalić już obszar większy niż terytorium Belgii. W wyniku szalejącego od września żywiołu zginęło 25 osób i ponad miliard zwierząt, a zniszczeniu uległy tysiące domów.

Aby pomóc krajowi pogrążonemu w kryzysie, DiCaprio zdecydował o założeniu specjalnego funduszu. Wszystkie pochodzące z niego środki zostaną przeznaczone na wsparcie dla strażaków i długoterminowe działania naprawcze.

Fundusz ma ściśle współpracować z innymi australijskimi organizacjami (Aussie Ark, Bush Heritage i WIRES Wildlife Rescue), aby w jak najlepszy sposób pomagać najbardziej dotkniętym pożarami społecznościom, a także umożliwić odbudowę dzikiej fauny i flory oraz zniszczonych ekosystemów.

d1m1qtd

Nagrodzony Oscarem aktor jest współprzewodniczącym Earth Alliance, którą założył w 2019 roku wraz z filantropką Laurene Powell Jobs (wdową po Steve'ie Jobsie z Apple) oraz inwestorem Brianem Shethem. Organizacja powstała w celu przeciwdziałania zmianom klimatu oraz walki z utratą różnorodności biologicznej.

Jak podaje cbsnews.com, DiCaprio dołączył tym samym do rosnącej listy celebrytów, którzy przekazują pieniądze na pomoc Australii. Pochodzący stamtąd aktor Chris Hemsworth, a także muzyk Elton John zaoferowali już po milionie dolarów. Pink, Nicole Kidman oraz Keith Urban także włączyli się do tej inicjatywy i podarowali środki potrzebującym.

Z kolei Metallica zadeklarowała darowiznę w wysokości 750 tys. dolarów na rzecz strażaków i ratowników z Wiktorii.

d1m1qtd

Źródło: cbsnews.com, dailymail.co.uk

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz wideo: Uroczy sąsiad. Koala spragniony wody i… czułości

d1m1qtd

Podziel się opinią

Share
d1m1qtd
d1m1qtd
Więcej tematów