Trwa ładowanie...

Pożar XVI-wiecznego kościoła we Francji

W sobotę we wczesnych godzinach porannych w miejscowości Romilly-la-Puthenaye w północnej Francji doszło do wybuchu pożaru. Kilkusetletni kościół Saint-Aubin spłonął doszczętnie a szkody szacuje się na 1 milion euro.
Share
Pożar kościoła Saint-Aubin w Romilly-la-Puthenaye, w północnej Francji
Pożar kościoła Saint-Aubin w Romilly-la-Puthenaye, w północnej FrancjiŹródło: Facebook
d2w5fu4

W sobotę w miejscowości Romilly-la-Puthenaye w północnej Francji doszło do wybuchu pożaru. Jak podaje portal Valeurs Actuelles, ogień został zauważony we wczesnych godzinach porannych. W związku z tym, że konstrukcja kościoła została wykonana z drewna, pożar szybko rozprzestrzenił się w całym budynku.

Pożar XVI-wiecznego kościoła we Francji

"Spalił się bezcenny ołtarz. To katastrofa" - powiedział burmistrz miejscowości Romilly-la-Puthenaye, Jean-Bernard Juin. Miejscowe media poinformowały też, że rama i dzwonnica zawaliły się strawione przez pożar.

d2w5fu4

Pogrzeb księcia Filipa był niezwykle poruszający. To koniec pewnej epoki

W wyniku pożaru doszło też do zawalenia się kościelnej dzwonnicy. Mimo że strażacy dołożyli wszelkich starań, aby uratować zabytek, to udało im się ocalić jedynie kilka elementów, m.in.: XV-wieczną statuetkę z terakoty oraz bezcenne płótna.

W chwili wybuchu pożaru uratowane przedmioty znajdowały się w kościelnej zakrystii. Wysokość szkód wstępnie oszacowana została na około milion euro, czyli ponad cztery i pół miliona złotych.

Przyczyny pożaru na razie nie są znane. Przedstawiciele straży pożarnej nie podzielili się również podejrzeniami odnośnie źródła zaprószenia ognia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2w5fu4

Podziel się opinią

Share
d2w5fu4
d2w5fu4
Więcej tematów