Trwa ładowanie...
d3obnds

Pożar śmieci w Ostrowie Wielkopolski. "Toksyczny dym"

Płonie składowisko odpadów w Ostrowie Wielkopolskim. Z ogniem od kilku godzin walczą strażacy. Okolicznym mieszkańcom polecono, by nie wychodzili z domów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Strażacy walczą z pożarem od kilku godzin
Strażacy walczą z pożarem od kilku godzin (wlkp24.info)
d3obnds

- Pożar jest już opanowany i się nie rozprzestrzenia, natomiast płoną odpady wielkogabarytowe, to są tapczany, meble, opony. Stąd olbrzymie zadymienie. Dym jest widoczny z wielu kilometrów i niestety toksyczny - powiedział w rozmowie z TVN24 Krzysztof Nowacki z ostrowskiej straży.

Składowisko śmieci znajduje się przy ulicy Staroprzygodzkiej w Ostrowie Wielkopolskim. Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze przed godz. 7 rano.

d3obnds

- Na miejscu pracuje miejski zespół zarządzania kryzysowego powołany przez Beatę Klimek, Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Jednocześnie trwają działania zmierzające do wyjaśnienia okoliczności powstania pożaru - powiedział Artur Kołaciński z Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim

Przy pożarze pracuje kilkanaście zastępów straży. Na miejsce wysłano specjalną grupę operacyjna z Poznania - podało RMF FM.

Biura Zarządzania Kryzysowego PSP wydało w tej sprawie komunikat. "Pogoda nam sprzyja, bo dym unosi się w górę. Chmura dymu przesuwa się jednak w kierunku północno-wschodnim. Osoby cierpiące na choroby układu oddechowego powinny więc ograniczyć przebywanie na zewnątrz i wietrzenie pomieszczeń" - poinformowano w nim.

Zobacz także: Tak wyglądała fala kulminacyjna na Wiśle w Warszawie

Źródło: tvn24.pl, RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3obnds

Podziel się opinią

Share
d3obnds
d3obnds
Więcej tematów