Trwa ładowanie...
d3c4t8k

Pożar składowiska odpadów w Kostrzycy. Dym widać z kilku kilometrów

Ogromny pożar na Dolnym Śląsku, palą się odpady na terenie Karkonoskiego Centrum Gospodarki Odpadami w Kostrzycy. Do akcji ruszyło 16 zastępów straży. Informację o pożarze składowiska śmieci otrzymaliśmy na dziejesie.wp.pl.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Akcja strażaków w Kostrzycy
Akcja strażaków w Kostrzycy (WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
d3c4t8k

W akcji w Kostrzycy koło Karpacza bierze udział 16 zastępów straży pożarnej. Na razie strażacy robią wszystko, aby opanować pożar. Czytelnicy WP informują, że dym widać z kilku kilometrów.

"Na miejscu z ogniem walczy już 16 zastępów straży, jest także samochód ratownictwa chemicznego. Strażacy szukają źródła pożaru i walczą, aby ogień nie rozprzestrzenił się na sortownię odpadów" - wyjaśnia w rozmowie z serwis gazetawroclawska.pl kapitan Aleksander Więcek, pełniący obowiązki oficera dyżurnego Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej.

Niemal rok temu na tym samym składowisku również doszło do pożaru.

d3c4t8k

Mapa pożarów składowisk śmieci. Porażająca skala procederu

To kolejny pożar składowiska śmieci w ostatnich miesiącach. Wiele wskazuje, że niektóre nie były one przypadkowe, chodziło o nielegalne pozbycie się odpadów. Powstała nawet mapa pożarów, która najlepiej obrazuje skalę tego procederu.

Niedawno doszło do kolejnego pożaru składowiska śmieci. Ogień pojawił się w Skawinie w województwie małopolskim. Spłonęło także składowisko opon w Trzebini, wysypisko w miejscowości Wszedzień k. Mogilna oraz wysypisko w Zgierzu. W tej miejscowości paliło się przez tydzień. Jak informowaliśmy w WP, szefowie składowiska muszą się liczyć z karą miliona złotych.

Zobacz także: "To mogła być prowokacja". Rybacy odpierają zarzuty mordowania fok

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

d3c4t8k

Podziel się opinią

Share

d3c4t8k

d3c4t8k
Więcej tematów