Trwa ładowanie...
d1kz41j

Powstanie nowa służba antyterrorystyczna. Rząd przyjął zmiany

Wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński poinformował, że powstaje kolejny pion policji, mający zwiększyć skuteczność służb w walce z terroryzmem. Podkreślił również, że działania antyterrorystyczne będą miały pierwszeństwo przed innymi zadaniami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
BOA ma zwiększyć skuteczność służb w walce z terroryzmem
BOA ma zwiększyć skuteczność służb w walce z terroryzmem (Agencja Gazeta, Fot: Agencja Gazeta)
d1kz41j

Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o policji oraz kilku innych ustaw, regulujących funkcjonowanie służb w Polsce. Jedna z najważniejszych zmian zakłada wydzielenie służby odpowiadającej za prowadzenie działań kontrterrorystycznych.

Nowe przepisy zagwarantują pierwszeństwo działań antyterrorystycznych nad innymi śledztwami. Pozwolą również policyjnym antyterrorystom działać wbrew zasadom bezpieczeństwa i higieny służby. Podobne regulacje dotyczą m.in. pracy funkcjonariuszy ABW i CBA, których zadaniem jest ratowanie ludzkiego życia i zapobieganie zagrożeniom dla bezpieczeństwa państwa za wszelką cenę.

Nowo powołana służba składać się będzie z Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji Biura Operacji Antyterrorystycznych oraz samodzielnych pododdziałów kontrterrorystycznych policji. Dowódca BOA i jego zastępcy będą powoływani przez Komendanta Głównego Policji spośród oficerów służby antyterrorystycznej. Zmiany wejdą w życie trzy miesiące po ogłoszeniu ich w Dzienniku Ustaw.

d1kz41j

Zobacz również: Oświadczenie Andrzeja Dudy ws. ordynacji do PE

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1kz41j

Podziel się opinią

Share
d1kz41j
d1kz41j
Więcej tematów