Trwa ładowanie...

Powstanie nowa służba antyterrorystyczna. Rząd przyjął zmiany

Wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński poinformował, że powstaje kolejny pion policji, mający zwiększyć skuteczność służb w walce z terroryzmem. Podkreślił również, że działania antyterrorystyczne będą miały pierwszeństwo przed innymi zadaniami.

Powstanie nowa służba antyterrorystyczna. Rząd przyjął zmianyŹródło: Agencja Gazeta, fot: Agencja Gazeta
d4ldwvs
d4ldwvs

Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o policji oraz kilku innych ustaw, regulujących funkcjonowanie służb w Polsce. Jedna z najważniejszych zmian zakłada wydzielenie służby odpowiadającej za prowadzenie działań kontrterrorystycznych.

Nowe przepisy zagwarantują pierwszeństwo działań antyterrorystycznych nad innymi śledztwami. Pozwolą również policyjnym antyterrorystom działać wbrew zasadom bezpieczeństwa i higieny służby. Podobne regulacje dotyczą m.in. pracy funkcjonariuszy ABW i CBA, których zadaniem jest ratowanie ludzkiego życia i zapobieganie zagrożeniom dla bezpieczeństwa państwa za wszelką cenę.

Nowo powołana służba składać się będzie z Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji Biura Operacji Antyterrorystycznych oraz samodzielnych pododdziałów kontrterrorystycznych policji. Dowódca BOA i jego zastępcy będą powoływani przez Komendanta Głównego Policji spośród oficerów służby antyterrorystycznej. Zmiany wejdą w życie trzy miesiące po ogłoszeniu ich w Dzienniku Ustaw.

d4ldwvs

Zobacz również: Oświadczenie Andrzeja Dudy ws. ordynacji do PE

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4ldwvs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ldwvs
Więcej tematów