Trwa ładowanie...
d1fjho5

Powstanie druga klinika "Budzik". Fundusz Sprawiedliwości przekaże 40 mln złotych

Powstanie druga klinika "Budzik". Jej celem ma być wybudzanie dorosłych osób, które przebywają w śpiączce. Fundusz Sprawiedliwości ma przekazać na budowę placówki 40 milionów złotych. O tym fakcie poinformował minister Zbigniew Ziobro i założycielka fundacji "Akogo" oraz klinki "Budzik", Ewa Błaszczyk.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Resort sprawiedliwości przekazał 40 mln złotych na budowę nowej kliniki "Budzik"
Resort sprawiedliwości przekazał 40 mln złotych na budowę nowej kliniki "Budzik" (East News)
d1fjho5

Zadaniem Funduszu Sprawiedliwości jest pomoc pokrzywdzonym i świadkom, przeciwdziałanie przestępczości oraz pomoc postpenitencjarną. Dysponentem funduszu jest Minister Sprawiedliwości. To właśnie Zbigniew Ziobro ogłosił, że przekazuje 40 milionów złotych na budowę drugiej klinki "Budzik".

Trzykondygnacyjna placówka ma pojawić się na warszawskim Bródnie, tuż przy przyszłej stacji metra. W drugim "Budziku" lekarze i personel będą starali się wybudzić osoby dorosłe. - Każdego roku 600 osób zapada w śpiączkę. Tych miejsc bardzo brakuje - zaznaczył minister Ziobro podczas konferencji prasowej. - Będziemy to dzieło realnie wspierać - dodał polityk.

Z kolei Ewa Błaszczyk podkreśliła, że "jest wielka potrzeba powstania takiego miejsca". Obserwujemy w fundacji, że jakaś niebieska reżyseria towarzyszy w naszej działalności - zaznaczyła założycielka "Budzika" i "Akogo".

Klinika "Budzik" działa od 7 grudnia 2012 roku. Jest placówką działającą przy Centrum Zdrowia Dziecka oraz pierwszą w Polsce kliniką dla dzieci po ciężkich urazach mózgu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1fjho5

Podziel się opinią

Share

d1fjho5

d1fjho5
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów