Trwa ładowanie...
db9bval

Sukces kliniki Budzik dla dorosłych. Wybudzono kolejnego pacjenta

Olsztyńska klinika Budzik dla dorosłych wybudziła ze śpiączki kolejnego pacjenta. To już dziesiąta osoba. 46-letni mężczyzna trafił na rehabilitację po wypadku na rowerze, który miał miejsce we wrześniu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Olsztyńska klinika Budzik dla dorosłych wybudziła dziesiątego pacjenta
Olsztyńska klinika Budzik dla dorosłych wybudziła dziesiątego pacjenta (PAP, Fot: Tomasz Waszczuk)
db9bval

Szczęśliwcem jest pan Artur z Lublina, który trzy miesiące temu zapadł w śpiączkę po wypadku, który miał podczas jazdy na rowerze. To już dziesiąty pacjent, który został wybudzony w olsztyńskiej klinice Budzik dla dorosłych - informuje portal rmf24.pl. Mężczyzna szpital opuścił na własnych nogach.

Klinika w Olsztynie działa od grudnia 2016 r. Od stycznia ma kontrakt z NFZ. To jedyna tego typu placówka w Polsce. Maksymalnie może być w niej leczonych osiem osób, ale zainteresowanie jest znacznie większe, wielokrotnie przekraczające możliwości szpitala. W najbliższym czasie planowana jest jego rozbudowa i dostawienie kolejnych sześciu łóżek. Lekarze otrzymują od rodzin nawet kilkaset podań.

db9bval

Do pierwszego wybudzenia w placówce doszło na początku czerwca ub.r. Był to 50-letni mężczyzna, który zapadł w śpiączkę po wypadku na nartach. Pozostawał nieprzytomny przez pół roku. Olsztyńscy lekarze od dawna zajmują się badaniem osób w śpiączkach. Dotąd przeprowadzono już m.in. kilkanaście operacji polegających na wszczepieniu stymulatorów dla osób pozostających w śpiączkach.

Zobacz także: Wykorzystujesz tylko 10% mózgu? Jeśli tak, to powinieneś być martwy

Źródło: rmf24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

db9bval

Podziel się opinią

Share

db9bval

db9bval
Więcej tematów