Trwa ładowanie...

Powrót do szkół. Jest już pierwsze zakażenie koronawirusem

4 maja uczniowie klas I–III szkół podstawowych wrócili do nauki stacjonarnej. W tym tygodniu, w jednej z poznańskich szkół, potwierdzono pierwszy od tego czasu przypadek zakażenia koronawirusem.

Share
Powrót do szkół. Jest już pierwsze zakażenie koronawirusem
Powrót do szkół. Jest już pierwsze zakażenie koronawirusemŹródło: PAP, Fot: Leszek Szymański
d4axgf4

Informację o pierwszym przypadku zakażenia koronawirusem od powrotu uczniów do szkół podało w piątek lokalne Radio Poznań.

Sprawa dotyczy Szkoły Podstawowej sióstr Urszulanek w Poznaniu.

d4axgf4

Poznań. Powrót do nauki zdalnej w jednej z klas

Jak przekazała Magdalena Miczek z Kuratorium Oświaty w Poznaniu, w województwie wielkopolskim, nauka hybrydowa prowadzona jest tylko w jednej szkole podstawowej. Miczek podała, że w tej jednej klasie, w której pojawił się przypadek SARS-CoV-2, nauka przez najbliższy tydzień będzie prowadzona zdalnie.

Koronawirus. Polacy kombinują przy szczepionkach na COVID-19. Jest powód

Nauczanie hybrydowe prowadzone jest również w 13 przedszkolach w Wielkopolsce, a 5 przedszkoli jest całkowicie zamkniętych.

Czarnek: Nic nie jest w stanie zastąpić nauki stacjonarnej

Zdaniem ministra nauki Przemysława Czarnka, który był gościem TVP Info, "każdy dzień nauki stacjonarnej jest na wagę złota".

d4axgf4

Na prośbę o odniesienie się do zarzutów osób kwestionujących powrót dzieci do szkół, szef resortu powiedział, że "Polska to wolny kraj i każdy może mieć swoje zdanie na ten temat. Naszą opinię potwierdzają nauczyciele, uczniowie i rodzice".

Czarnek dodał, że każdy dzień nauki stacjonarnej jest na wagę złota.

- To nie jest tylko kwestia nauczania, ale też odbudowania wspólnoty, kontaktów i więzi z nauczycielami. To generuje ogromne problemy - przyznał minister.

Źródło: PAP/TVP Info/Wiadomości WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4axgf4

Podziel się opinią

Share
d4axgf4
d4axgf4
Więcej tematów