Trwa ładowanie...

Powiązał Tuska z Hitlerem. Kim jest nowa gwiazda "Wiadomości" TVP

Jeden z siedmiorga dzieci radykalnej katolickiej posłanki z Olsztyna. Dziennikarskie szlify zdobywał w mediach ojca Tadeusza Rydzyka. Kim jest Krzysztof Nowina Konopka, dziennikarz z TVP, autor "hitu" publicznej telewizji, który powiązał Donalda Tuska z Adolfem Hitlerem.
Share
Kim jest Krzysztof Nowina Konopka, dziennikarz z TVP, który powiązał Donalda Tuska z Adolfem Hitlerem.
Kim jest Krzysztof Nowina Konopka, dziennikarz z TVP, który powiązał Donalda Tuska z Adolfem Hitlerem.Źródło: East News, Fot: WOJTEK LASKI
d4d8qlm

Nie milkną jeszcze echa opublikowanej 3 maja przez "Wiadomości" TVP relacji z wykładu Donalda Tuska na Uniwersytecie Warszawskim. Dziennikarz TVP Krzysztof Nowina Konopka wypowiedziach Donalda Tuska rzekomo usłyszał "historyczne konotacje" z epoki Adolfa Hitlera. W relacji pojawiły się ujęcia z Adolfem Hitlerem i defiladą wojsk II Rzeszy. W 5-minutowym materiale dziennikarz "Wiadomości" udowadniał niemieckość Tuska, który przyjechał z Brukseli do Warszawy "by uderzyć w rząd".

Patriotyczno-katolicki klan Nowina Konopka

Kim jest nowa gwiazda flagowego programu informacyjnego TVP? Nie udało nam sie skontaktować z Krzysztofem Nowiną Konopką, jednak ten rodzinny klan doskonale kojarzą narodowcy z Olsztyna. Jak się okazuje, dziennikarz "Wiadomości" jest synem znanej z radykalnych katolickich poglądów posłanki Haliny Nowiny Konopki, działaczki Wyborczej Akcji Katolickiej i Ligi Polskich Rodzin wybieranej z olsztyńskiego okręgu w latach 90.

d4d8qlm

Będąca już na emeryturze posłanka zasłynęła wypowiedzią w sprawie referendum aborcyjnego twierdząc, że "przypadkowe społeczeństwo" nie może decydować o karze za zabijanie nienarodzonych dzieci. Była też przeciwniczką wejścia Polski do Unii Europejskiej.

- Krzysztof jest jednym z siedmiorga dzieci posłanki. Według rodzinnej legendy, każde z nich miało urodzić się w dniu patriotycznej rocznicy - mówi prawicowy działacz z Olsztyna. Wylicza kolejne rodzinne koneksje.

Rodzina jest w bliskich relacjach z ojcem Tadeuszem Rydzykiem. Brat Krzysztofa, Marcin Nowina Konopka jest prezesem spółki "Spes", wydającej "Nasz Dziennik". Z kolei jego żoną jest Ewa Nowina Konopka, redaktor naczelna tego katolickiego dziennika. Ich małżeństwo pobłogosławił sam o. Tadeusz Rydzyk.

d4d8qlm

Zobacz także: Włodzimierz Czarzasty odpowiada Jarosławowi Kaczyńskiemu ws. disco polo

Z TV Trwam do telewizji publicznej

Przez kilka lat Krzysztof Nowina Konopka związany był z Telewizją Trwam. Relacjonował m.in sprawę sporu o koncesji dla TV Trwam na nadawanie na pierwszym cyfrowym multipleksie naziemnym. Następnie pracował dla TVP Info, gdzie podjął kilka tematów z wątkami historycznymi m.in o Lechu Kaczyńskim jako prekursorze polityki historycznej oraz o niskich karach dla hitlerowskich zbrodniarzy.

Pod koniec ubiegłego roku pojawiły się jego materiały zrealizowane dla "Wiadomości" TVP. Ostatnio dziennikarz stał się bohaterem kilku publikacji zarzucających stronniczość jego materiałów i ich propagandowy charakter. Nowina Konopka udowadniał, że strajk nauczycieli jest polityczny i antyrządowy, bo jego przywódca Sławomir Broniarz od samego początku dążył do strajku i wspierali go w tym politycy opozycji.

d4d8qlm

Twierdził, że Koalicja Europejska staje coraz bardziej egzotyczna, kompromituje się akcjami, jak jedzenie bananów w proteście wobec usunięcia z Muzeum Narodowego prac Natalii LL "Sztuka konsumpcyjna". Według dyrektora muzeum kobieta namiętnie jedząca banana rozpraszała młodzież.

W materiale o wykładzie Tuska Nowina Konopka poszedł za daleko, czego dowodzi reakcja samej TVP. W wersji internetowej materiału usunieto już Hitlera i defiladę wojsk Trzeciej Rzeszy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4d8qlm

Podziel się opinią

Share
d4d8qlm
d4d8qlm
Więcej tematów