Trwa ładowanie...
d1ia9b2

Potrącił kobietę na pasach w Kozienicach. To ważny funkcjonariusz Służby Więziennej

Do wypadku doszło w listopadzie w Kozienicach. Starsza kobieta zmarła po potrąceniu na pasach. Kierowca był trzeźwy. Okazało się, że kierował płk Artur Dz., zastępca dyrektora generalnego Służby Więziennej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Funkcjonariusz SW, który potrącił kobietę na pasach, był trzeźwy
Funkcjonariusz SW, który potrącił kobietę na pasach, był trzeźwy (East News, Fot: Michał Woźniak)
d1ia9b2

O tym, kto był kierowcą auta, poinformował we wtorek Onet.pl. Ppłk Elżbieta Krakowska, rzecznik prasowa SW potwierdziła, że chodzi o płk Artura Dz., zastępcę dyrektora generalnego Służby Więziennej.

- Trwa ustalanie wszystkich okoliczności i przyczyn oraz przebiegu zdarzenia, prowadzone przez Komendę Powiatową Policji w Kozienicach pod nadzorem prokuratury - poinformowała portal Krakowska.

Do wypadku doszło 4 listopada w Kozienicach. Jak informowało "Echo Dnia" 54-letni kierowca potrącił na przejściu dla pieszych starszą kobietę. Z obrażeniami ciała trafiła do szpitala, ale nie udało się uratować jej życia. Kierowca był trzeźwy.

d1ia9b2

Czytaj także: Promotor pracy doktorskiej Patryka jakiego odwołany

Policja nie chce informować o szczegółach sprawy. Prokuratura Rejonowa w Kozienicach potwierdziła portalowi, że nadzoruje śledztwo w sprawie śmiertelnego potrącenia pieszej w Kozienicach i chodzi o czyn 177 paragraf 2 Kodeksu karnego. Przepis mówi, że "kto, naruszając, chociażby nieumyślnie, zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, powoduje nieumyślnie wypadek, którego następstwem jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8"

Jak dodała prokuratura, nikt nie usłyszał jeszcze zarzutów.

Płk. Artur Dz. pracuje w Służbie Więziennej od 1991 r. W maju 2011 r. został powołany na stanowisko zastępcy dyrektora generalnego Służby Więziennej.

d1ia9b2

Źródło: Onet.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ia9b2

Podziel się opinią

Share

d1ia9b2

d1ia9b2
Więcej tematów