Trwa ładowanie...
d4h8wuz

Potężne zniszczenia po burzach. Drzewo przygniotło auto

Potężne burze przeszły nad Lubelszczyzną i Dolnym Śląskiem. Wezwania dotyczą głównie zerwanych dachów i powalonych drzew. W Księżopolu w powiecie biłgorajskim w woj. lubelskim na drodze wojewódzkiej drzewo przewróciło się na jadący samochód. Czworo podróżujących autem osób, w tym 12-letnia dziewczynka, zostało poszkodowanych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Potężne zniszczenia po burzach. Drzewo przygniotło auto
(PAP, Fot: Łukasz Ogrodowczyk)
d4h8wuz

Autem, przygniecionym przez drzewo w Księżopolu, podróżowały dwie kobiety i mężczyzna w wieku ok. 50 lat, a także 12-letnia dziewczynka. Wszyscy zostali przewiezieni do szpitala. W akcji brały udział 4 jednostki straży, 2 karetki i policja - podaje Radio Lublin.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla południowo-wschodnich regionów Polski - województw: podkarpackiego, lubelskiego, świętokrzyskiego i małopolskiego. W trakcie burz wiatr może osiągnąć prędkość nawet 120 kilometrów na godzinę, a burzom towarzyszyć może grad.

Tymczasem służby wiąż usuwają skutki nawałnic, jakie w nocy i nad ranem przeszły nad Polską. Wciąż wiele gospodarstw domowych pozbawionych jest prądu. Silne wichury pozrywały dachy i linie energetyczne, powaliły też wiele drzew.

* Zobacz także:*

d4h8wuz

Podziel się opinią

Share
d4h8wuz
d4h8wuz