Trwa ładowanie...
d1509v1

Poszukiwania turystów po erupcji wulkanu w Indonezji

• Poszukiwania po erupcji wulkanu Rinjani w Indonezji

• Wśród poszukiwanych jest kilkuset turystów

d1509v1
d1509v1

Władze Indonezji prowadzą w środę poszukiwania kilkuset turystów po niespodziewanej erupcji wulkanu Rinjani na wyspie Lombok; wcześniej ewakuowano ponad 1100 osób. Wysoki na 2 km słup popiołu zakłóca pracę pobliskich lotnisk; nie ma informacji o ofiarach.

Rzecznik rządowej agencji zarządzania kryzysowego Sutopo Purwo Nugroho poinformował, że blisko 400 zagranicznych i krajowych turystów było zarejestrowanych od niedzieli na wspinaczkę na wulkaniczny szczyt; trasa prowadziła z miejsca oddalonego od krateru o 11 km.

Wiceszef indonezyjskiej Agencji ds. Akcji Poszukiwawczo-Ratunkowych, Heronimus Guru, przekazał, że dotychczas ustalono miejsce pobytu ok. 120 turystów, głównie obcokrajowców, którzy kierują się już w dół zbocza.

d1509v1

Erupcja nastąpiła we wtorek po południu, powodując kilkugodzinne opóźnienia w pracy portów lotniczych na wyspach Lombok i Bali. Gospodarstwa rolne i drzewa położone w pobliżu wulkanu pokryła cienka warstwa popiołu wulkanicznego, ale okoliczne miejscowości nie są zagrożone - zapewnił Nugroho.

Rinjani to jeden z ok. 130 aktywnych wulkanów w Indonezji. Wyspy wchodzące w skład indonezyjskiego archipelagu znajdują się w tzw. pacyficznym pierścieniu ognia - otaczającej Ocean Spokojny strefie częstych trzęsień ziemi i erupcji wulkanicznych.

d1509v1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1509v1
Więcej tematów