Trwa ładowanie...
d1lf6ns

Posłowie PO nie odpuszczają ws. powiązań Antoniego Macierewicza. "Chcemy jasnego stanowiska"

Sejmowa komisja obrony narodowej nie poparła postulatu posłów PO, aby premier Beata Szydło wyjaśniła rzekome powiązań Antoniego Macierewicza z rosyjskimi służbami. Platforma zapowiada, że nie złoży broni i będzie dążyć do wyjaśnienia sprawy do skutku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Posłowie PO przekonują, że chcieli odparcia zarzutów wobec szefa MON
Posłowie PO przekonują, że chcieli odparcia zarzutów wobec szefa MON (PAP, Fot: Lech Muszyński)
d1lf6ns

Dwa tygodnie temu posłowie PO zasiadający w sejmowej komisji obrony narodowej złożyli projekt dokumentu wzywającego premier Beatę Szydło do wyjaśnienia kontaktów Antoniego Macierewicza mogących stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa Polski. Platforma chciała, aby komisja zwróciła się do premier Beaty Szydło o wyjaśnienia wątpliwości, ale wniosek został odrzucony.

Podczas konferencji prasowej w Sejmie, Bożena Kamińska, która złożyła projekt dezyderatu, powiedziała, że miał on służyć temu, żeby zarzuty stawiane Macierewiczowi "zostały odparte dowodami".

Posłanka PO składając projekt dezyderatu mówiła, że od ponad roku polskie i zagraniczne media informują o podejrzanych i niebezpiecznych z punktu widzenia bezpieczeństwa Polski powiązaniach szefa MON. Wiceminister obrony Bartosz Kownacki przekonywał, że są to insynuacje i kłamstwa.

d1lf6ns

- Chcemy mieć na to dowody i chcemy mieć jasne stanowisko pani premier Beaty Szydło w tej kwestii i dowody na to, że te zarzuty są nieprawdziwe – mówiła w czwartek w Sejmie Bożena Kamińska. - Zwracamy się do premier, jak również do pana prezydenta o to, żeby te zarzuty jak najszybciej zostały wyjaśnione Polakom - podkreśliła posłanka PO.

* Antoni Macierewicz nie do usunięcia. Oto 7 powodów*

PO będzie pytać do skutku

Zasiadająca w tej samej komisji Joanna Kluzik-Rostkowska zapewniła, że posłowie PO będą zadawać pytania ws. doniesień o powiązaniach Antoniego Macierewicza tak długo, jak długo "prezydent i premier nie będą chcieli tego problemu dostrzec".

d1lf6ns

Joanna Kluzik-Rostkowska oceniła, że już dawno premier powinna wyjaśnić tę sprawę. Jak relacjonowała posłanka PO, podczas posiedzenia komisji "nie padł żaden argument, który mógłby odeprzeć zarzuty, jakie ciążą nad szefem MON".

- Rządowi wydaje się, że jeśli minister obrony nie będzie się w tej sprawie wypowiadał, to jej nie będzie (...). To PiS powinien być zainteresowany tym, aby tą sprawę rozwiązać – przekonywała Joanna Kluzki-Rostkowska.

Powiązania Antoniego Macierewicza

Posłowie PO chcą wyjaśnień powiązań szefa MON z osobami, o których pisze w swojej książce "Macierewicz i jego tajemnice" Tomasz Piątek. Po trafieniu książki do księgarń, dziennikarz w rozmowie z Wirtualną Polską mówił Antoni Macierewicza ma bardzo liczne powiązania z rosyjskim gangsterem i finansistą Siemonem Mogilewiczem, a ten jest bliskim współpracownikiem Władimira Putina i rosyjskiego wojskowego wywiadu GRU.

d1lf6ns

W rozmowie z Wirtualną Polską Tomasz Piątek opowiadał też o tajemniczych okolicznościach zerwania przetargu na Caracale, rosyjskim tropie w aferze taśmowej i donosicielu SB w otoczeniu ministra obrony.

Pod koniec czerwca Antoni Macierewicz złożył zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez Tomasza Piątka. Zawiadomienia dotyczy stosowania przemocy lub groźby wobec funkcjonariusza publicznego w celu podjęcia lub zaniechania czynności służbowych i i publicznego znieważania lub poniżania konstytucyjnego organu RP. Grozi za to kara więzienia.

d1lf6ns

Podziel się opinią

Share
d1lf6ns
d1lf6ns
Więcej tematów