Trwa ładowanie...
d31ppub

Posłanie bin Ladena do szczytu arabskiego

(AFP)
Przywódca al-Qaedy, Osama bin
Laden, wysłał pocztą elektroniczną posłanie do uczestników
obradującego od środy w Bejrucie szczytu arabskiego - podały AFP i
ITAR-TASS.

d31ppub
d31ppub

List, którego treść publikuje w czwartek wydawany w Londynie arabski dziennik Al-Quds al-Arabi, został opatrzony tytułem: "Komunikat szejka Osamy bin Ladena w sprawie inicjatywy księcia Abdullaha".

Londyńska gazeta nie ujawniła, z jakiego źródła otrzymała list i w jaki sposób ustalono, że faktycznie pochodzi on od bin Ladena.

Saudyjski terrorysta - najbardziej poszukiwany obecnie człowiek świata - ostro krytykuje inicjatywę saudyjskiego następcy tronu w sprawie rozwiązania konfliktu izraelsko-palestyńskiego. Zdaniem bin Ladena, propozycja stanowi zdradę interesów arabskich i islamskich i jest wynikiem spisku amerykańsko-syjonistycznego.

Osama bin Laden wysoko ocenił natomiast akcje palestyńskich zamachowców-samobójców przeciwko Izraelowi. Zaapelował do wszystkich muzułmanów świata o podjęcie świętej wojny - dżihadu - przeciwko państwu żydowskiemu.

Naczelny redaktor londyńskiego dziennika, w przeszłości - przed zamachami w USA we wrześniu ubiegłego roku - kilkakrotnie spotykał się osobiście z bin Ladenem w Afganistanie. Gazeta także krytycznie oceniła saudyjską inicjatywę, omawianą obecnie na szczycie arabskim w Bejrucie.(mp)

d31ppub
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31ppub
Więcej tematów