Trwa ładowanie...
d1pro9w

Poseł Zbigniew Dolata chce usunięcia zapisów "przed naszą erą" i "naszej ery"

Poseł PiS Zbigniew Dolata zwrócił się do ministra kultury z interpelacją ws. określeń "przed naszą erą" i "naszej ery". Przypomina, że większość krajów używa terminów "przed Chrystusem" i "po Chrystusie" lub 'Anno Domini'. Chce, by Polska do tego wróciła.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poseł PiS Zbigniew Dolata chce przywrócenia terminów "przed Chrystusem" i "po Chrystusie"
Poseł PiS Zbigniew Dolata chce przywrócenia terminów "przed Chrystusem" i "po Chrystusie" (PAP, Fot: Jakub Kaczmarczyk)
d1pro9w

"Czy zostaną podjęte działania zmierzające do przywrócenia prawidłowej terminologii ("przed Chrystusem", "po Chrystusie" lub "Anno Domini") w opisach zbiorów muzealnych oraz wszelkich publikacjach i opracowaniach, które towarzyszą wystawom organizowanym w muzeach, dla których organizatorem jest Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego?" - pyta poseł Zbigniew Dolata.

Polityk PiS w swojej interpelacji skierowanej do ministra kultury przypomniał, że usunięcie terminów 'przed Chrystusem' i 'po Chrystusie' lub 'Anno Domini' miało służyć komunistom do "ateizacji Polski".

d1pro9w

"W krajach Europy Środkowej (np. Czechy, Słowacja, Węgry), które znalazły się w bloku komunistycznym i były silniej zsowietyzowane niż Polska, powrócono do stosowania prawidłowej terminologi" - zaznaczył Dolata.

Polityk dodał, że terminy "przed Chrystusem" i "po Chrystusie" stosuje większość krajów Europy Zachodniej, Ameryki Północnej i Południowej. A także Australia.

Zobacz także: Abp Jędraszewski mówi o "tęczowej zarazie”. Stanowcza reakcja Biedronia

Źródło: tvn24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1pro9w

Podziel się opinią

Share

d1pro9w

d1pro9w
Więcej tematów