Trwa ładowanie...

Poseł PiS o szansach Tuska na prezydenturę. "Gdyby kandydował, byłby dla Dudy groźnym rywalem "

Donald Tusk przed prezydentem Andrzejem Dudą w najnowszym sondażu prezydenckim. Poseł PiS Krzysztof Łapiński uważa, że ma to jedynie symboliczne znacznie. Przyznał jednak, że przewodniczący Rady Europejskiej byłby groźnym rywalem dla urzędującego prezydenta.
Share
Poseł PiS o szansach Tuska na prezydenturę. "Gdyby kandydował, byłby dla Dudy groźnym rywalem "
Źródło: WP.PL, Fot: WP
d24tl7i

- W najbliższym czasie nie ma żadnych wyborów prezydenckich, a po drugie Donald Tusk nie zadeklarował, czy będzie w nich startował - mówił Łapiński w rozmowie z Robertem Mazurkiem w RMF FM. - Oczywiście ma to symboliczne znaczenie. Myślę, że pan prezydent i jego otoczenie będzie wyciągać z tego wnioski. Natomiast nie popadajmy w panikę - dodał.

- Myślę, że znaczna część Polaków jest zadowolona z prezydentury Andrzeja Dudy, bo ona jest prezydenturą spokojną, obliczalną i dobrą - ocenił poseł PiS.

Łapiński komentował szanse Donalda Tuska, gdyby zdecydował się startować w wyborach w 2020 roku. Przypomniał, że Tusk wygrał dwukrotnie wybory parlamentarne. - Jest zawodnikiem wagi ciężkiej - przyznał Łapiński.

d24tl7i

- Jedyne wybory, które przegrał to wybory prezydenckie. Myślę, że ma to z tyłu głowy. Mocno przeżył te wybory przegrane w 2005 roku - powiedział.

Łapiński zaznaczył, że gdyby Tusk chciał ubiegać się o prezydenturę, to byłby groźnym rywalem dla prezydenta Dudy. - Pytanie, czy on będzie miał jeszcze motywację, po pięciu latach spokojnego życia w Brukseli, czy mu się będzie chciało stawać w szranki w trudnej kampanii prezydenckiej - mówił poseł PiS.

Sondaż: Tusk wygrałby z Dudą

W najnowszym sondażu prezydenckim Instytutu Badań Pollster dla SE.pl i Nowej TV. Donald Tusk zdecydowanie wygrywa z prezydentem Andrzejem Dudą. Ośrodek zapytał Polaków na kogo zagłosowaliby, gdyyb wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę. Ankietowani mieli do wyboru przewodniczącego Rady Europejskiej i obecnego prezydenta. Na Donalda Tuska zagłosowałoby 49 proc. pytanych. Andrzej Duda mógłby liczyć na 39 proc. głosów. Niezdecydowani stanowią 12 proc.

d24tl7i

Tusk nie zadeklarował jeszcze czy zdecyduje się na start w prezydenckim wyścigu w 2020 roku. Badanie przeprowadzono w dniach 20-21.04.2017 roku na próbie 1007 dorosłych Polaków. Sondaż miał miejsce już po przyjeździe Tuska do Warszawy na przesłuchanie jako świadek w w śledztwie dotyczącym współpracy Służby Kontrwywiadu Wojskowego z rosyjską Federalną Służbą Bezpieczeństwa. Na Dworcu Centralnym powitała go rzesza sympatyków i przeciwników.

Źródło: RMF FM

d24tl7i

Podziel się opinią

Share
d24tl7i
d24tl7i
Więcej tematów