Trwa ładowanie...

Poseł PiS Dominik Tarczyński padł ofiarą "fake newsa". BBC potwierdza, że udzielił im wywiadu

Poseł PiS Dominik Tarczyński pojawił się kilka dni temu w BBC. W swoim stylu rzucał ostre tezy i atakował dziennikarkę, czym później nie omieszkał pochwalić się w mediach społecznościowych. Internauci zarzucili mu, że spreparował rozmowę. Wreszcie po kilku dniach stacja potwierdziła, że polski polityk udzielił im wywiadu. Tarczyński tryumfuje i zapowiada "ustawę anty-fejkową".

Share
Poseł PiS Dominik Tarczyński padł ofiarą "fake newsa". BBC potwierdza, że udzielił im wywiadu
Źródło: PAP, fot: Leszek Szymański
d4g181i

Fałszywe newsy dotykają obu stron sporu politycznego. Teraz ofiarą insynuacji internautów padł poseł PiS Domink Tarczyński. W weekend chwalił się swoją nieprzejednaną postawą w rozmowie z dziennikarką BBC. Pisaliśmy o tym tutaj. To zresztą nie pierwszy jego występ w mediach brytyjskiego nadawcy. Kilka miesięcy temu wziął udział w debacie zarejestrowanej przez stację.

Jenoty, grzybiarze i akwaria…czyli Stefan Niesiołowski Show

Ale kiedy Tarczyński napawał się sławą i cieszył pochwałami internautów z prawej strony, ci z lewej zaczęli doszukiwać się mistyfikacji. Na portalu Wykop pojawił się wpis zarzucający Tarczyńskiemu kłamstwo. Dołączono do niego kopię e-maila z działu FAQ BBC, który informuje, że Tarczyński nie był gościem w kanale telewizyjnym BBC News. Zwracano uwagę na silny akcent dziennikarki prowadzącej wywiad.

Ostatecznie jednak okazało się, że zarzuty są nieuprawnione. "Suzie Schilling z BBC przekazała 'Presserwisowi', że Dominik Tarczyński był gościem BBC World Service w programie 'Newsday' 14 czerwca br. Dziennikarka, z którą rozmawiał to Shaimaa Khali" - czytamy w serwisie Press.pl. Tarczyński triumfuje i zapowiada "ustawę anty-fejkową".

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d4g181i

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4g181i
d4g181i
Więcej tematów